Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Tu mieszkam, kupuję, korzystam z usług

19.06.20

Społeczność lokalną stanowią mieszkańcy. Są wśród nich przedstawiciele wszystkich grup wiekowych: uczniowie, studenci, pracownicy różnych firm, a także lokalni przedsiębiorcy i emeryci. Wszyscy razem tworzymy żywy organizm, a jego sprawne funkcjonowanie zależy od nas samych.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że:

  • Ok. 96% firm w Polsce to małe firmy, często lokalne.
  • Ok. 39% miejsc pracy w Polsce jest w małych firmach. Połowa to handel a połowa usługi.
  • Ok. 30% PKB to udział małych firm w jego tworzeniu.

Naszą akcją Lokalnie Solidarnie chcemy wesprzeć lokalne firmy, zarówno właścicieli sklepów jak i usługodawców. Chcemy zachęcić mieszkańców, by kupowali i korzystali z usług lokalnych firm. W tym celu przygotowaliśmy naklejki promujące akcję. Naklejcie ją w widocznym miejscu w waszym sklepie, pracowni, warsztacie. Przekażcie innym, opowiedzcie. Polecajcie siebie wzajemnie. Pokażcie, że nie tylko konkurencja się liczy, ale wspólne działanie. Naklejki z logo akcji można odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu w Biurze Obsługi Klienta. Logo akcji do samodzielnego wydruku znajduje się do pobrania z miejskiej strony internetowej. Znajdziecie tam także plakaty informacyjne, które także możecie wykorzystać. Informacja o naszej akcji została zamieszczona także na Facebooku, zachęcamy do polubienia i udostępniania innym.

Czas pandemii, a co za tym idzie spowolnienie gospodarcze, jest dla nas ogromnym wyzwaniem, zmieniającym w sposób znaczny nasze wspólne życie. Wielu spośród lokalnych przedsiębiorców bardzo odczuwa obecną sytuację. Często małe firmy stają przed trudnymi decyzjami. Przekłada się to na wysokość podatków odprowadzanych do gminy. W konsekwencji tracimy wszyscy, bowiem zmniejszają się fundusze związane z lokalnymi potrzebami takimi jak: remonty dróg, utrzymanie i naprawa infrastruktury miejskiej i inne. Każda złotówka wydana w Swarzędzu to aż do 3,5 zł wydanych na nasze lokalne potrzeby. Dlatego ważne jest, abyśmy wspierali siebie wzajemnie. Wybierajmy lokalnych przedsiębiorców, kupujmy, zlecajmy usługi, polecajmy innym. To profesjonaliści i fachowcy, których mamy w zasięgu ręki. Pomogą nam w każdej sytuacji, ponieważ najlepiej znają nasze potrzeby. Są tu, z nami!

Wybieramy swarzędzkich przedsiębiorców!

Pliki do pobrania: • Logo bez tłaLogo białe tłoLogo bordowe tłoPlakat Kupuję1Plakat Kupuję2Plakat Polecam