Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Od 1 czerwca zmiana rozkładu jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej

25.05.20

Mając na uwadze trwający stan pandemii, przy jednoczesnym stopniowym łagodzeniu obostrzeń, od 01.06.2020 roku na okres trzech miesięcy zostanie wprowadzony tzw. „letni" rozkład jazdy autobusów z jednoczesną rezygnacją z funkcjonowania naszej komunikacji autobusowej w dni robocze na podstawie sobotniego rozkładu jazdy.

Zmiana oznacza powrót kursów na liniach 406 i 497, a także zwiększenie częstotliwości na pozostałych liniach. Przestanie kursować wprowadzona tymczasowo linia A6. Nie będą również realizowane pojedyncze kursy na liniach 484, 499 i 492 wprowadzane w okresie nauki szkolnej.

Rozkład jazdy można pobrać TUTAJ

Informujemy ponadto, że w piątek, 12.06.2020 roku, będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy (wraz z uzupełnieniami, oznaczonymi na tabliczkach przystankowych jako „kursy realizowane w dni robocze, w których obowiązuje sobotni rozkład jazdy").

Przypominamy o konieczności stosowania się przez pasażerów do zaleceń wprowadzonych w związku z profilaktyką antywirusową. Nadal obowiązują limity pasażerów w autobusach, konieczność zachowania odstępu oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, w tym w autobusach. Nie zostanie na razie przywrócona sprzedaż biletów przez kierowców, a w autobusach nadal pozostanie wydzielona z użytkowania strefa za kabiną kierowcy.

/ms/