Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wędkowanie w Dolinie-Cybiny

30.04.20

Szanowni wędkarze Gminy Swarzędz!

Zbliża się majowy długi weekend. Dla większości z nas 1 maja to symboliczny dzień otwarcia sezonu wędkarskiego i z całą pewnością w tych dniach wielu z was uda się na łowiska w Dolinie.Wszyscy walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty!

Możemy wszyscy powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Bardzo was proszę, nie narażajcie swego i innych zdrowia i nie stwarzajcie sobie problemów podczas kontroli przez służby, które dbają o wykonywanie państwowe zaleceń tj.:

  • Obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.
  • Noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa. Ograniczenie nie dotyczy osób, które mają problemy z oddychaniem.

Drodzy wędkarze, doskonale wiem, że połów ryb w maseczkach przez parę godzin w upale nie jest sytuacją komfortową, ale musimy się stosować do obowiązujących zarządzeń.

Uzyskałem w tej sprawie odpowiedzi Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa ZG PZW, Działu Ochronny Wód ZO PZW w Poznaniu, Straży Miejskiej w Swarzędzu. Stanowczo mówią one, że podczas przebywania w przestrzeni publicznej, a taką jest Obszar Natura 2000 w Dolinie – Cybiny, mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Bardzo proszę zastosujmy się do obecnych rozporządzeń.

Nie traćmy tego co zyskaliśmy po 20 kwietnia.

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości - wspaniałych połowów.

Jerzy Włodarczyk

Prezes Koła PZW Swarzędz-Zatorze