Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zdalna nauka - Gmina Swarzędz kupiła 58 komputerów dla nauczycieli i uczniów. 100 tys. zł dołożyła Unia Europejska

15.04.20

Uczniowie i nauczyciele kontynuują zdalną naukę. Wiemy, że w niektórych domach brakuje sprzętu do tego celu. Żeby zaradzić tej sytuacji kupiliśmy komputery wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Pozyskaliśmy na ten cel dotację w wysokości ponad 100 tys. zł z funduszy Unii Europejskiej, a z budżetu Gminy Swarzędz dołożyliśmy ponad 50 tys. zł.  Zakupiony sprzęt przekazaliśmy już szkołom. Poniżej szczegóły.

Gmina Swarzędz wzięła udział w konkursie pn. Zdalna Szkoła w ramach funduszy UE (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) na zakup sprzętu informatycznego, niezbędnego do zdalnego nauczania dla nauczycieli i uczniów - realizacji podstaw programowych. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu przez ekspertów z Centrum Projektów Polska Cyfrowa Gmina Swarzędz otrzymała najwyższą z możliwych dotacji - 100.000 zł. Środki w konkursie zostały przeznaczone dla wszystkich samorządów gminnych i powiatowych w Polsce i na ten cel przeznaczono 186 mln zł.

Kwota dofinansowania pozwoliła na sfinansowanie 41 laptopów i 1 tableta (łączna wartość zakupionego sprzętu to 104 100,00 zł). Dodatkowo z budżetu Gminy Swarzędz zakupiliśmy 16 szt. komputerów za łączną kwotę 52.180 zł. Sprzęt ten został już przekazany do szkół podstawowych na terenie Gminy Swarzędz (10 szkół).

Zakupiliśmy łącznie 57 komputerów za kwotę 156.280,00 zł, z czego 100.000,00 zł stanowi dotacja.

/tl, mw/