Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Maseczki ochronne dla seniorów

09.04.20

Szanowni Państwo! Jak już informowałem przed dwoma dniami postanowiliśmy dodatkowo wspomóc swarzędzkich seniorów, przekazując im maseczki ochronne. Dzisiaj w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym przekazałem do bezpłatnej dystrybucji pierwszą partię 4 tysięcy takich maseczek. Są już rozdawane seniorom przez strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładu Komunalnego. W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów np. tych schorowanych i przez to szczególnie zagrożonych, a także tych, którzy sami muszą robić zakupy. Zaraz po Wielkanocy odbędzie się kolejny etap dystrybucji maseczek, w sumie ok. 9 tys. sztuk, tak by trafiły do wszystkich swarzędzkich seniorów w wieku 65+. Znajdą je - zapakowane w koperty - w swoich skrzynkach na listy.

Są do maseczki tzw. wielokrotnego użytku. Takie maseczki są godną polecenia ochroną, oczywiście przy odpowiednim użytkowaniu. Podkreślam równocześnie, że używanie takich maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony.

Bardzo dziękuję szefom i pracownikom swarzędzkich firm - PIÓREX, CYBINA, BIZZARTO, które podjęły się produkcji maseczek po cenach najniższych z możliwych, przy czym firma BIZZARTO pierwsze 300 sztuk przekazała za darmo.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek