Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Żegnamy Pana Hieronima Sękowskiego...

07.04.20

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Hieronima Sękowskiego, mieszkańca Kobylnicy, nestora strażaków z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Hieronim Sękowski zmarł 6 kwietnia 2020 r. w wieku 85 lat.

Druh Hieronim Sękowski przez kilkadziesiąt lat pełnił służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy. Miał wielkie zasługi w tworzeniu i znakomitym funkcjonowaniu tej jednostki. Był przed laty w gronie strażaków samodzielnie, w czynie społecznym, budujących pierwszą remizę. Zawsze dbał o to, aby kobylniccy strażacy dysponowali sprawnym, gotowym do akcji sprzętem. Uczestniczył w niezliczonej ilości akcji gaśniczo-ratunkowych, z ogromnym poświęceniem ratując ludzkie życie, zdrowie i mienie. Był autorytetem dla młodych strażaków ochotników, służąc im swoim doświadczeniem, radą, pomocą.

Rodzinie Zmarłego szczere wyrazy współczucia składają: Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu Barbara Czachura oraz radni Rady Miejskiej w Swarzędzu.

/-/