Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nowi lokatorzy już w nowym bloku

07.04.20

Mimo trwającej epidemii, Gmina Swarzędz jako jednostka samorządu terytorialnego stara się realizować swoje ustawowe obowiązki. Na początku bieżącego roku uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie nowego budynku mieszkalnego. Po zakończeniu intensywnych prac Społecznej Komisji Mieszkaniowej i zatwierdzeniu przez burmistrza Mariana Szkudlarka propozycji listy rodzin skierowanych do zamieszkania w budynku położonym w Jasinie przy ul. Wrzesińskiej 156, w pierwszych dniach kwietnia rozpoczęło się jego zasiedlanie. W związku z epidemią proces ten będzie znacząco rozłożony w czasie.

Przypominamy, że budynek ten wybudowany został przez Swarzędzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z wykorzystaniem preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gwarantem kredytu jest Gmina Swarzędz, która wynajęła od swojej spółki wszystkie 21 znajdujących się tam lokali. W ręce potrzebujących rodzin trafiło 19 z nich, a 2 zarezerwowane zostały na potrzeby rozszerzenia programu mieszkań chronionych, zapoczątkowanego w naszej gminie przed rokiem.

Wszystkim lokatorom życzymy zdrowia i samych pozytywnych wrażeń z zamieszkiwania w nowych mieszkaniach. Aby jak najdłużej służyły - pamiętajcie, że należy o nie dbać, jak o swoje.

M.S.

fot. Mariusz Szrajbrowski