Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Aktualizacja komunikatu nr 25

02.04.20

Szanowni Państwo! Aktualizując dane z poprzedniego komunikatu informuję, że w czwartek 2 kwietnia o godz. 5:00  w naszej gminie 88 osób (60 adresy) objętych jest kwarantanną domową, której przebieg nadzoruje policja. Dotychczas w gminie Swarzędz wykryto 2 przypadki zakażenia koronawirusem.

Jak już informowałem, nie wiemy ilu zarażonych jest faktycznie wśród nas. Niestety, mimo moich interwencji,  organy nadzoru sanitarnego nadal nie przekazują nam informacji o liczbie wszystkich osób (i adresów) podlegających obowiązkowej kwarantannie. A jest ich w naszej gminie bez wątpienia więcej, niż tych, które znane są policji. Tym bardziej  powinniśmy zachować maksymalną ostrożność i przestrzegać wszelkich zaleceń i wymogów sanitarnych. Bardzo Państwa o to proszę i przypominam o obowiązujących obostrzeniach, o których przeczytać możemy TUTAJ: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Pod TYM ADRESEM można natomiast obserwować aktualną mapę zachorowań nie tylko w Polsce, ale i na świecie.  Minister Zdrowia informuję, że najtrudniejszy czas dopiero nadejdzie. Zróbmy wszystko, aby chronić siebie i swoich najbliższych. Dla wspólnego bezpieczeństwa traktujmy poważnie wszystkie ograniczenia i zalecenia.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek