Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 12 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

19.03.20

Szanowni Państwo! Dziś ponownie odbyliśmy video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poniżej przekazuję kolejne aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► Według oficjalnych danych na godz. 14:00 w czwartek, 19 marca na terenie naszej gminy 42 osoby (23 adresy) objęte są kwarantanną domową. W większości przypadków chodzi o osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

► Policja sprawdza, czy osoby poddane kwarantannie stosują się do jej wymogów i zapewnia, że ewentualne przypadki złamania prawa będą karane. Jako burmistrz apeluję do naszych mieszkańców zobowiązanych do odbycia kwarantanny o zrozumienie sytuacji, odpowiedzialne postępowanie i rygorystyczne przestrzeganie zasad pozostawania na obserwacji w domu. Równocześnie przypominam, że Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga osobom objętym kwarantanną, np. w zaopatrzeniu w żywność. Jeśli zajdzie potrzeba, takiej pomocy udzielą również swarzędzcy strażacy.

► Ze względu na obecną sytuację 18 marca 2020 r. wydałem zarządzenia zmieniające terminy postępowań rekrutacyjnych do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz.

-  nie uległ zmianie termin wypełniania wniosków w systemie elektronicznym i trwa on od 16 marca do 30 marca 2020 r.

-  termin składania wniosków w wersji papierowej (wydrukowanych i podpisanych) wraz z załącznikami został ustalony na 18 - 22 maja 2020 r.

Pozostałe terminy, znajdują się:

w przypadku publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych TUTAJ,

w przypadku klas I szkół podstawowych TUTAJ.

Bardzo proszę o zapoznanie się z kompletem aktualnych informacji na temat naboru, które  znajdą Państwo TUTAJ

► Szanowni Państwo! Z całej Polski napływają dane o rosnącej liczbie osób zakażonych i skierowanych na kwarantannę. Bardzo proszę - nie lekceważmy zaleceń sanitarnych, bądźmy odpowiedzialni. To od naszego postępowania zależy, jak bardzo odczujemy skutki pandemii koronawirusa.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek