Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Komunikat nr 10 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

17.03.20

Szanowni Państwo! 17 marca odbyło się kolejne spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Proszę o zapoznanie się z najnowszymi informacjami.

► Na terenie miasta i gminy Swarzędz dotychczas (stan na godz. 14:00 w dniu 17 marca) nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania z powodu pandemii koronawirusa. Domową kwarantanną wciąż objęte są 4 osoby (jedna rodzina). Spodziewamy się jednak, że liczba osób objętych kwarantanną może rosnąć. Będziemy o tym Państwa informować w kolejnych komunikatach.

► Proszę o kontrolowanie pozostającej w domu młodzieży - przypominam, że obowiązuje zakaz gromadzenia się w grupach na otwartych obiektach znajdujących się przy placówkach oświatowych: boiskach, placach zabaw, siłowniach zewnętrznych. Straż Miejska i Policja regularnie patroluje ulice naszej gminy, jednak najskuteczniejszy jest monitoring rodzicielski.

► Przypominam także, że nauczyciele - wykorzystując dzienniki elektroniczne i platformy edukacyjne - przesyłają uczniom materiał do realizacji przez nich w domu. Do wszystkich rodziców i opiekunów uczniów zwracam się z prośbą o dopilnowanie tego obowiązku.

Kontynuacja nauki - choć w nowej, szczególnej formie - jest konieczna, zwłaszcza z uwagi na przewidywane i już wstępnie zapowiadane przedłużenie zawieszenia działalności placówek oświatowych.

► Informuję, że przychodnie lekarza rodzinnego na terenie naszej gminy pracują w trybie nadzwyczajnym - dostosowanym do nowych warunków. Szczegółowe informacje znajdą państwo po ich adresami:

https://darmedicum.pl/

http://www.diagter.com/

https://www.certus.med.pl/pl/

https://multi-medic.com.pl/

► Dzisiaj rozpoczął się kolportaż na terenie gminy nowego, marcowego wydania miesięcznika „Prosto z Ratusza". Gazeta skierowana została do druku jeszcze przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa, wobec czego niektóre zawarte w niej informacje stały się nieaktualne - mowa m.in. o zaproszeniu na Święto Patrona, uroczystą sesję Rady Miejskiej, imprezy kulturalne i sportowe. W marcowym wydaniu PzR znajdą Państwo jednak przypomnienie procedur postępowania w związku z zagrożeniem koronawirusem, a także szereg innych, aktualnych informacji.

► Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym informację od Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z zaleceniem, aby wszystkie targowiska z terenu województwa wielkopolskiego, na których odbywa się sprzedaż środków spożywczych z punktów otwartych (stragany, kramy) zostały zamknięte. Zakaz handlu nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej tj. budynków stałych zlokalizowanych na targowiskach. Szczegóły decyzji w tej sprawie przekażemy Państwu w jutrzejszym komunikacie.

► Cały czas aktualne pozostają informacje i zalecenia zawarte w poprzednich moich komunikatach. Bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedzialne zachowanie.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek