Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dwie umowy w sprawie wody

10.03.20

Zakończyła się procedeura przetargowa dotycząca budowy zbiornika retencyjnego, który powstanie w Jasinie pomiędzy ul. Poznańską a drogą dojazdową do ETC i Leroy Merlin. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma "Budomelior" z Suchego Lasu, która podjęła się wykonać to zadanie za niespełna 550 tys. zł. Umowę w tej sprawie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 10 marca 2020 r.

Zbiornik retencyjny zostanie wybudowany na rowie C-A tzw. Mielcuch. Będzie miał powierzchnię 0,25 ha i pojemność 1,8 tys. metrów sześciennych. Celem inwestycji jest zatrzymanie wody podczas intensywnych opadów, co zapobiegnie zalewaniu nieruchomości w rejonie ulic Jasińskiej i Wiejskiej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to budowa zostanie ukończona w połowie tego roku. Gmina Swarzędz złożyła wniosek o dofinansowanie kosztów budowy ze środków zewnętrznych.

Tego samego dnia burmistrz Marian Szkudlarek podpisał też umowę dotyczącą inwestycji, ważnej dla poprawy zaopatrzenia mieszkańców w wodę. Otóż za kilka miesięcy gotowy ma być nowy zbiornik wody pitnej na stacji uzdatniania wody przy ul. Dożynkowej w Gortatowie. Zbuduje go firma "GLOBTANK" z Warszawy, a koszt wyniesie niespełna 249 tys. zł.

/mw/

fot. Maciej Woliński