Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

GARBABY zapowiadają: będzie się działo!

06.03.20

Na początku roku 2020 zostało założone i zarejestrowane w Garbach Koło Gospodyń Wiejskich. Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu, które odbyło się w domu prywatnym, uczestniczyło 18  Pań z terenu wsi, natomiast zgłoszenie rejestracyjne do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisały 32 członkinie.

Za główne cele Koło stawia sobie integrację lokalnej społeczności przez wspólne działanie na rzecz mieszkańców,  wszechstronne kształcenie i wspieranie kobiet . W spotkaniu gościnnie uczestniczył sołtys  wsi Pan Bogdan Krych, z którym Panie z Koła zgodnie ustaliły, że jednym z priorytetów jest podjęcie działań na rzecz budowy Sali Wiejskiej, której powstanie przesuwa się w Garbach z roku na rok.

Koło Gospodyń Wiejskich w Garbach przyjęło nazwę GARBABY (baby z Garbów, a nie od garów, co by była jasność w kwestii nazewnictwa). Panie chcą iść z duchem czasu i postanowiły, że nie będą darły pierza - spotkania Koła chcą wypełnić ciekawymi warsztatami i prelekcjami uznanych specjalistów z danej dziedziny. W najbliższych planach wykłady o tematyce prozdrowotnej, szkolnie z profilaktyki nowotworów piersi i świadomości żywieniowej, oraz  warsztaty ze sztuki prezentacji, wizerunku i dress code. Na spotkaniach poruszane będą tematy z psychologii i kobiecej seksualności , dbania o siebie zarówno w sferze duchowej jak i tej zewnętrznej -  zapowiedzieli się  z wizytą wizażysta, kosmetolog i profesjonalny fryzjer.  Sezon spotkań zakończymy przedwakacyjnym Sabatem Wiedźm, czyli kobiet światłych i nowoczesnych, a więc tych kobiet, które  mają wiedzę -  gdyż na planowanych spotkaniach dużo można się dowiedzieć i nauczyć. Spotkania Koła będą wznowione po wakacjach od września i będą odbywać się cyklicznie raz w miesiącu, znowu do czerwca następnego roku.

Zapraszamy wszystkie Panie z Garbów i okolic - obiecujemy, że „będzie się działo"!

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich „GARBABY" w Garbach:

Agnieszka Fabiś, Agnieszka Łagoda, Katarzyna Osuchowska