Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wspaniały turniej w wykonaniu zapaśników Unii!

03.03.20

W Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 212 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Unię Swarzędz reprezentowało 3 zawodników.

W kategorii wagowej do 110 kg pierwsze miejsce i Puchar Polski zdobył Jakub „Spejson" Siemiński. W finale pokonał Jakuba Grabowskiego ze Śląska Wrocław.

W kategorii wagowej do 71 kg rewelacyjnie spisał się Olaf Cierzniewski, który po bardzo zaciętych walkach doszedł do finału. W finale po bardzo wyrównanym pojedynku przegrał 3:2 z Kewinem Metelem z Kędzierzyna Koźle.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło Piotrkowi Chełkowi walczącemu w kategorii do 80 kg. Przegrał pojedynek o brązowy medal z kolegą z za miedzy Sebastianem Warchołem z Sobieskiego Poznań.

Nie kryje radości z wyników swoich podopiecznych Piotr Leonarczyk, komentując: nasi zawodnicy zostawili serce na macie. Z wielu wyrównanych pojedynków z dobrymi zawodnikami wyszli zwycięsko. Kuba Siemiński mimo kontuzji wygrał swoją kategorię. Olaf zrobił wszystko co mógł i bardzo niewiele zabrakło mu w finale. Szkoda trochę Piotrka, który po pięknych walkach w eliminacjach w walce o brązowy medal popełnił błąd i przegrał przez położenie na łopatki co pozbawiło go medalu.

Klasyfikacja drużynowa wygląda następująco:

1 miejsce Śląsk Wrocław 18 pkt

2 miejsce Unia Racibórz 14 pkt

3 miejsce Olimpijczyk Radom 14 pkt

4 miejsce Unia Swarzędz 13 pkt (do podium zabrakło naprawdę bardzo niewiele!)

Grzegorz Mazurek