Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Spotkanie członków Koła „Unia 100"

05.02.20

3 lutego, jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, członkowie Koła Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz - „Unia 100" spotkali się po raz kolejny w gościnnych progach Eurohotelu. Tym razem można powiedzieć, iż były dwa tematy przewodnie. A mianowicie w pierwszej części, w imieniu zarządu Koła Pan Wiesław Zaporowski złożył sprawozdanie z ostatniego roku naszego działania. Wymienił przedsięwzięcia, które udało nam się wykonać, a było ich całkiem sporo. Najważniejsze z nich to:

- comiesięczne nasze spotkania, na których prelekcję wygłaszają zaproszeni goście,

- zorganizowanie kartek świątecznych na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz paczek świątecznych dla kilku byłych zawodników klubu Unia Swarzędz,

- akcja „sportowy znicz pamięci",

- zapalenie znicza przy tablicy na swarzędzkim rynku z okazji dnia odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego,

- zorganizowanie Memoriału im. Zenona Baranowskiego oraz Biegu sztafetowego im. Romana Firlika,

- współorganizowanie Gali sportu swarzędzkiego,

- wyjazd na wycieczkę do Warszawy oraz na Mistrzostwa Świata Weteranów do Torunia,

- ognisko integracyjne.

Następnie Pan Wiesław pokrótce wspomniał o naszych planach na następny rok.

W drugiej części spotkania gościliśmy wspaniałego trenera bramkarzy Warty Poznań Pana Dominika Kubiaka. Dodajmy, że Pan Dominik jest mieszkańcem Swarzędza i przez kilka lat był nauczycielem wychowania fizycznego w swarzędzkich szkołach (obecnie zawiesił tę działalność z uwagi na obowiązki z klubie Warta).

Trener Kubiak wspomniał o początkach swojej kariery zawodowej. Wymienił wówczas „szkółkę piłkarską w Szamotułach", gdzie spotkał innego wybitnego trenera bramkarzy Pana Andrzeja Dawidziuka (ten pan był również naszym gościem na jednym ze spotkań). Później swoją karierę trenerska kontynuował w różnych klubach i w różnych miastach, aż w końcu trafił do Lecha Poznań. Z tym klubem związał się na 12 lat i szkolił w nim bramkarzy. Następnie otrzymał propozycję pracy z bramkarzami w Warcie Poznań, z której skorzystał. Pan Dominik  opowiedział o metodach swojej pracy, o planach i marzeniach, które wiąże z Wartą Poznań. Prelekcji towarzyszył pokaz wspaniałych zdjęć z czasów jego pracy w Szamotułach, w Lechu i Warcie.

Namówiony przez Pana Zaporowskiego podzielił się również wiadomościami prywatnymi w odniesieniu do swojej córki, która trenuje koszykówkę. Zatem „niedaleko pada jabłko od jabłoni" - zapał i zaangażowanie sportowe ojca przeniosło się na córkę.

Było to kolejne udane spotkanie Koła Unia 100, w którym wzięło udział 48 uczestników.

Eugeniusz Dobiński