Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Konkurs - Smak Pączka

03.02.20

Powiat Poznański planuje powstanie szlaku kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”. Znajdą się na nim obiekty oferujące produkty, które uzyskają certyfikację przyznaną przez Powiat. Właśnie rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursów produktów i potraw o tytuł „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego”.

Podczas targów Tour Salon 2020 w dniu 15 lutego 2020 r. w obiekcie Poznań Congress Center zaplanowano konkurs o tytuł „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pączka”.

Do udziału w konkursie zapraszamy cukiernie, piekarnie, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, kola gospodyń wiejskich  i inne zakłady gastronomiczne z terenu Powiatu Poznańskiego. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest, aby zgłaszany do konkursu produkt był dostępny na rynku dla konsumentów w sposób ciągły lub sezonowy.

Karty zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na: https://powiat.poznan.pl/smak-paczka-konkurs/

Warto dodać, że impreza odbywa się na kilka dni przed  tzw. „tłustym czwartkiem” wypadającym w tym roku w dniu  20 lutego. To dzień w polskiej tradycji kulinarnej najbardziej kojarzony z konsumpcją pączków.

Konkursy z założenia odbywać się będą przy okazji dużych tematycznych imprez festynowych, targowych lub innych, w którym kulinaria ( w tym turystyka kulinarna) stanowią jej istotną część, a Powiat Poznański jest w nie zaangażowany. Pierwszą pilotażową imprezą był konkurs zorganizowany podczas „Poznańskiej Pyry” w dn. 6.10.2019 r. o tytuł „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry 2019” w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Kolejne zorganizowane edycje to dwa konkursy na produkty i potrawy kojarzone ze Świętami Bożonarodzeniowymi – Smak Piernika i Smak Ryby. Odbyły się one podczas Jarmarku  Bożonarodzeniowego również w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie.

Producentem konkursu jest Stowarzyszenie Polska Akademia Smaku. Głównym Partnerem jest konkursu są Targi Tour Salon. Partnerem konkursu jest  Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT). Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Poznańskiego.