Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Warsztaty obywatelskie w „Naszej Dziupli"

19.12.19

17 grudnia, już w świątecznej atmosferze, w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasza Dziupla" odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, które dotyczyły postaw obywatelskich.

Warsztaty poprowadzili licealiści z Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu - uczestnicy projektu „Młodzi maja głos". Opowiedzieli dzieciom o swoich doświadczeniach związanych z udziałem w projekcie, m. in. o warsztatach fotograficznych i grafiki komputerowej oraz o tym, jak podczas warsztatów telewizyjnych i radiowych powstały spoty zachęcające młodych ludzi do udziału w wyborach parlamentarnych.

Następnie uczestnicy projektu przeprowadzili ćwiczenie pn. dlaczego warto głosować w wyborach? Wspólnie z dziećmi - w podziale na dwie grupy - przygotowali plakaty profrekwenyjne. Dzieci skupiły się głównie na tym, co chciałyby zmienić w swoim najbliższym otoczeniu - mieście, szkole. Wymieniały takie pomysły, jak: trampoliny na boisku, jazdy konne w szkole, mniej zadań domowych, oczyszczenie jeziora i otwarcie plaży miejskiej. Młodzież opowiedziała dzieciom, jakie są kompetencje samorządu szkolnego i że wiele z tych pomysłów można zrealizować właśnie przy pomocy samorządu.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zaprezentowali przygotowane plakaty oraz obejrzeli spoty nagrane przez uczestników projektu „Młodzi mają głos".

 

Projekt „Młodzi mają głos" - „Aktywna Młodzież - działania na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym - edycja 2019 r." jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Monika Podgórniak, Lidia Chałasiak

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu