Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Projekt „Mój zawód - moja przyszłość": szansa na świadomy wybór ścieżki zawodowej

04.09.19

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy kolejny etap II edycji Projektu „Mój zawód - moja przyszłość".  Projekt realizowany jest we współpracy z Powiatem Poznańskim i Uniwersytetem im. A. Mickiewicza i ma na celu pomoc uczniom szkół podstawowych z terenu Gminy Swarzędz w wyborze dalszej ścieżki zawodowej.

Uczniowie w ramach Projektu uczestniczą w lekcjach z zakresu doradztwa zawodowego, warsztatach przedmiotowych i zawodowych, wyjazdach do zakładów pracy i na uczelnie wyższe oraz mają możliwość odbywania  indywidualnych spotkań z doradcami zawodowymi.

Obecnie zapraszamy chętnych uczniów klas ósmych na  wyjazdy studyjne do zakładów pracy mieszczących się na terenie Gminy Swarzędz i w najbliższej okolicy.

Młodzież będzie mogła zobaczyć na czym polega praca w danej branży, dowiedzieć się, jakie umiejętności i predyspozycje powinna posiadać osoba na danym stanowisku oraz niejednokrotnie wcielić się na rolę pracownika danego zakładu pracy.

Dzięki życzliwości firm uczniowie będą mogli zweryfikować swoje wyobrażenia na temat takich zawodów jak np. mechatronik, logistyk, magazynier, hotelarz, kucharz, weterynarz, fryzjer, handlowiec, optyk, złotnik, zarządca nieruchomości, maszynista, pracownik produkcji, restaurator, listonosz, informatyk, pracownik socjalny, kosmetyczka, piekarz, cukiernik, elektryk, stolarz itd.

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału ósmoklasistów, którzy chcieliby sprawdzić, czy dany zawód jest rzeczywiście dla nich.

Informacje odnośnie Projektu dostępne są na stronie: www.swarzedz.pl w zakładce Edukacja oraz u szkolnych opiekunów Projektu.

/aw/