Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Rekrutacja do Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej

03.09.19

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa jest uważana za najlepszy zespół flażoletowy w Polsce. Jest także pionierem ogólnopolskiego ruchu flażoletowego, który aktualnie liczy około 100 tysięcy grających. Muzycy doskonalą swoje umiejętności podczas zajęć z wybitnymi artystami, m.in. każdego roku uczestniczą w Międzynarodowych Warsztatach Flażoletowych. Orkiestra specjalizuje się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej i folkowej, dlatego oprócz koncertów uczestniczy w rekonstrukcjach i inscenizacjach historycznych.

Orkiestrę założył i prowadzi Wojciech Wietrzyński - konstruktor instrumentów muzycznych i animator kultury, który w 2001 roku został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2016 roku powołany przez Ministra Edukacji Narodowej na członka zespołu ekspertów do prac nad tworzeniem nowej podstawy programowej.

Zapraszamy do współpracy osoby w wieku 9+ grające na flażolecie lub instrumentach perkusyjnych, które chcą poznawać muzykę świata, tajemnice średniowiecza i przeżywać przygody nie tylko muzyczne.

Próby odbywają się w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 14, a do wyboru są następujące terminy: w czwartki od 16:00 do 17:30 lub od 17:30 do 19:00 oraz w piątki od 16:00 do 17:30 lub od 17:30 do 19:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

/ww/