Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dawnych wspomnień czar niech trwa...

30.07.19

Kto nie zna piosenek takich jak „Dmuchawce, latawce, wiatr" czy „Konik na biegunach"? 28 lipca wysłuchać ich na żywo mieli okazję mieszkańcy Swarzędza na koncercie „Dawnych Wspomnień Czar" zorganizowanym po raz kolejny przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Widownia „Sceny nad Jeziorem" pękała w szwach, a gdy pojawiła się znana wokalistka rockowa - Urszula wraz ze swoim zespołem, brawom nie było końca. Nie zabrakło też chętnych do tańca i wspólnego śpiewania.

Po godzinie na wytrwałych czekała kolejna niespodzianka w postaci występu grupy „No To Co", z czego szczególnie ucieszyli się najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Ten utworzony przez Piotra Janczerskiego w latach 60. zespół świętował niedawno pięćdziesięciolecie działalności. Publiczność z entuzjazmem bawiła się w rytmie popularnych przebojów: „Po zielonej trawie piłka goni", „Kocham swoje miasto", „Te opolskie dziouchy", „Po ten kwiat czerwony" czy „Nikifor".

Wspaniała, pełna letnich akcentów oprawa scenograficzna imprezy to dzieło uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, wykonane pod czujnym okiem p. Klaudii. Przed koncertem można było także bliżej przyjrzeć się pracom malarskim  seniorek z Klubów Młodych Duchem.

Ostatnia niedziela lipca upłynęła pod znakiem najlepszej muzyki minionych lat. Na kolejny letni koncert w plenerze zapraszamy już za rok.

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora