Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

UMiG wyjaśnia: Opłaty za parking przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Poznańskiej w Swarzędzu to decyzja właściciela terenu

31.07.19

W związku z pojawiającymi się pytaniami mieszkańców na temat „zamknięcia" parkingu zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Poznańskiej w Swarzędzu, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu  informuje, że teren ten stanowi własność prywatną i pobieranie opłat za parkowanie na tym terenie jest inicjatywą właściciela, a nie UMiG.

Od 2016 r. parking ten był dzierżawiony przez UMiG od firmy CLIP LOGISTYKA Sp. z o.o. z siedzibą w Jasinie, za kwotę 3816,99 zł miesięcznie. Jednak 9 kwietnia 2019 r. ww. firma wystosowała do urzędu pismo ze zmianą warunków dzierżawy, podnosząc jej kwotę do 9351,99 zł za miesiąc użytkowania. Odpowiadając przedsiębiorcy, że są to warunki na chwilę obecną dla urzędu nie do przyjęcia, 24 kwietnia br. zaproponowano wolę negocjacji. Niestety, w odpowiedzi na to pismo firma Clip zwróciła się o zwrot przedmiotu dzierżawy i wyznaczenie terminu przekazania, do którego doszło 30 maja.

W tej sytuacji prosimy Mieszkańców o korzystanie z sąsiedniego, darmowego parkingu przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

UMiG w Swarzędzu wyraża również ubolewanie z powodu postawy firmy CLIP LOGISTYKA Sp. z o.o.

/umig/