Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ulica Transportowa - II etap już w tym roku

22.07.19

Zakończyło się postępowanie mające wyłonić wykonawcę II etapu przebudowy ul. Transportowej. Przetarg wygrała firma STRABAG, która podjęła się zadania za 3,143 mln zł. Umowę w tej sprawie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał w poniedziałek, 22 lipca 2019 r.

Przebudowany zostanie odcinek o odługości ponad 800 m - od ul. Rivoliego do granicy naszej gminy z Poznaniem. Powstanie tam nowa asfaltowa jezdnia o szerokości 7 metrów, asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m, oświetlenie typu LED raz kanalizacja teletechniczna. Przebudowa ma potrwać sto dni, zatem przed końcem roku będziemy już mogli jeździć zmodernizowaną ulicą.

Na zdjęciach pokazujemy Państwu także niektóre efekty zakończonego właśnie I etapu przebudowy ul. Transportowej (prawie kilometrowy odcinek od ul. Kórnickiej w Zalasewie do ul. Rivoliego w Swarzędzu). Przypomnijmy, że wybudowana została tam asfaltowa ulica o szer. 7 metrów oraz chodnik z betonowej kostki brukowej o szerokości 2 m. Wykonano też ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej (szerokość 2 m). Wzdłuż trasy znajdują się zatoki autobusowe z betonowej kostki brukowej. Przebudowano skrzyżowania w ciągu ul. Transportowej, powstało rondo u jej zbiegu z ul. Planetarną. W obrębie skrzyżowania ul. Transportowej z ul. Michałówka wybudowano pętlę autobusową z 2 peronami. Prace objęły także regulację istniejących zjazdów i wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Rivoliego do skrzyżowania z ul. Kórnicką oraz w ciągu ulicy Michałówka. Rozbudowano istniejącą sieć kanalizacji sanitarnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Zagajnikową do skrzyżowania z ul. Planetarną. Usunięte zostały kolizje z wodociągiem i kanalizacją sanitarną, z siecią elektroenergetyczną i telekomunikacyjną, zbudowany został kanał technologiczny oraz oświetlenie drogowe (87 lamp).

/mw/

fot. T.Rybarczyk