Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Deptak gotowy

19.07.19

Zakończył się trzeci etap modernizacji ścieżki spacerowej - tzw. "deptaka" na os. Kościuszkowców w Swarzędzu. Mowa o kilkusetmetrowym odcinku od granicy os. Czwartaków aż do do bloku nr 21, do którego - po zakończeniu tej inwestycji - wreszcie możliwy jest dojazd. Wykonawcą była firma Budownictwo Drogowe KRUG, a koszt całej tej inwestycji wyniósł niespełna 6,2 mln zł, z czego prawie 2 mln to pieniądze z budżetu spółki AQUANET.

Podczas modernizacji deptaka zbudowane zostały zatoki parkingowe, poszerzone ulice, położona nowa nawierzchnia, powstało oświetlenie, mała architektura (ławki, kosze, słupki ograniczające wjazd pojazdów etc). Gmina Swarzędz - w ramach inwestorstwa zastępczego - na koszt spółki AQUANET wybudowała też nową sieć wodno-kanalizacyjną. Posadzona została nowa zieleń - kilkadziesiąt drzew i kilka tysięcy krzewów oraz bylin. Wprowadzona została nowa organizacja ruchu - wyznaczająca miejsca do parkowania pojazdów oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu uniemożliwiające parkowanie w miejscach niedozwolonych.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach, w ramach I i II etapu inwestycji, gruntownie zmodernizowany został deptak na odcinku od tzw. Manhattanu do granicy os. Kościuszkowców.

Łączne koszty budowy we wszystkich trzech etapach modernizacji deptaka wyniosły ok. 11,3 mln zł, z czego ponad 8,45 mln zł to wydatki z budżetu Gminy Swarzędz, a blisko 2,9 mln zł to koszty poniesione przez spółkę AQUANET.

/mw/

fot. M.Woliński