Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wiedza, wychowanie, przyszłość - kompleksowe wsparcie swarzędzkich szkół

28.06.19

Za nami kolejny rok realizacji projektu „Wiedza, wychowanie, przyszłość - kompleksowe wsparcie swarzędzkich szkół", którego celem jest podniesienie jakości kształcenia podstawowego i gimnazjalnego w Gminie Swarzędz. Projekt obejmuje wsparciem uczniów i nauczycieli: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu, Szkoły Podstawowej w Wierzonce, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Poddziałania 8.1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i realizowany w okresie od 01.08.2017 r. do 31.01.2020 roku.

Do udziału w projekcie przystąpiło aż:

  • 839 uczniów;
  • 273 nauczycieli, którzy korzystają z różnych form doskonalenia zawodowego, w tym szkoleń czy sieci współpracy.

Działania na rzecz nauczycieli realizowane są w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Z końcem roku szkolnego 2018/2019 udział w projekcie zakończyło już ponad 230 uczniów, którzy nabyli wiedzę i umiejętności przygotowujące do rynku pracy i uczenia się przez całe życie poprzez udział w następujących formach zajęć:

a)     zajęcia dodatkowe w zakresie nauk matematycznych,

b)     zajęcia dodatkowe w zakresie nauk przyrodniczych,

c)     zajęcia dodatkowe z języka obcego,

d)     zajęcia dodatkowe w zakresie rozwoju umiejętności tj. kreatywność, praca zespołowa, innowacyjność,

e)     zajęcia w zakresie wsparcia indywidualnego podejścia do ucznia np. socjoterapia, logopedia etc.

Wszelkie informacje dotyczące projektu „Wiedza, wychowanie, przyszłość - kompleksowe wsparcie swarzędzkich szkół " dostępne są u szkolnych opiekunów projektu oraz na www.swarzedz.pl w zakładce Fundusze http://swarzedz.pl/index.php?id=416

/er/