Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

SUSZA - szacowanie strat

26.06.19

Informujemy, że w chwili obecnej zgodnie z 4 komunikatem IUNG Puławy stan zagrożenia suszą na terenie gm. Swarzędz wystąpił w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych i krzewów owocowych, znajdujących się na glebach „Kategorii I" tj. bardzo lekkich (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty).

Szacowaniem szkód na wniosek zainteresowanego producenta rolnego zajmuje się powołana przez wojewodę gminna komisja do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

Wnioski o oszacowanie szkód są dostępne na stronie www.swarzedz.pl , w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu (Rynek 1 - Wydział Obsługi Mieszkańca) oraz w Wydziale Ochrony Środowiska (ul. Poznańska 25, pok. 215 i 214).

Termin złożenia wniosku musi umożliwić komisji lustrację upraw na polu, wobec tego wniosek złożony po zbiorze plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji będzie rozpatrzony negatywnie.

Przy wypełnianiu wniosku należy:

  • zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanym do ARiMR (dot. producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych);
  • sprawdzić lokalizację swoich działek ewidencyjnych na mapie kategorii glebowych opublikowanej pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/

Oto wniosek - do pobrania

Więcej informacji:

  1. Monitoring suszy - www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/3021163/
  2. Szkody 2019 - informacje WUW Poznań - www.poznan.uw.gov.pl/szkody-w-rolnictwie/szkody-w-rolnictwie-2019

/wos/