Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Projekt „Mój zawód - moja przyszłość" - II edycja

26.06.19

Wraz z rozpoczęciem wakacji, zakończyliśmy pierwszy etap realizacji II edycji projektu „Mój zawód - moja przyszłość", który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Swarzędz. Projekt w całości finansowany jest przez naszą gminę, zaś realizowany we współpracy z Powiatem Poznańskim i Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia jest pomoc młodym ludziom w wyborze ścieżki zawodowej w oparciu o własne predyspozycje zawodowe i umiejętności, a także możliwości edukacyjne w szkołach ponadpodstawowych mieszczących się na terenie Swarzędza.

Tak jak w ubiegłej edycji, uczniowie brali udział w lekcjach z zakresu doradztwa zawodowego realizowanych przez studentów z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz uczestniczyli w warsztatach zawodowych mających miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu. Uczestnicy mogli wybrać trzy spośród oferowanych im 12 warsztatów w kategorii: informatyka, ekonomia, hotelarstwo, logistyka, gastronomia, energetyka odnawialna, mechatronika, automatyka przemysłowa, profil humanistyczny, profil ekonomiczny, profil przyrodniczy oraz profil policyjny. Warsztaty prowadzili wykwalifikowani nauczyciele ze szkół średnich leżących na terenie Gminy Swarzędz. Na zakończenie zajęć, celem usystematyzowania nabytej wiedzy, uczniowie otrzymali na nośnikach elektronicznych materiały podsumowujące warsztaty.

W roku szkolnym 2019/2020 przewidziane są jeszcze dla uczestników drugiej edycji projektu wyjazdy studyjne do zakładów pracy i na uczelnię wyższą.

Wszelkie informacje dotyczące projektu „Mój zawód - moja przyszłość" dostępne są u szkolnych opiekunów projektu oraz na www.swarzedz.pl w zakładce Edukacja.

/aw/