Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Meblorz w lidze okręgowej!

10.06.19

Przez 5 lat Meblorz Swarzędz próbował awansować do A- klasy. Za każdym razem brakowało bardzo niewiele, w jednym sezonie był to zaledwie 1 punkt. Tym bardziej wielkim wydarzeniem w środowisku piłkarskim był awans swarzędzan do A- klasy. Popularna Serie A była w tamtym momencie spełnieniem celu jaki postawił sobie nowy zarząd klubu. Kto jednak zna Meblorzy wie, że stawiają sobie oni poprzeczkę bardzo wysoko i z pełną determinacją pokonują kolejne przeszkody w drodze do celu. Zatrudnienie na stanowisku trenera Damiana Ludwiczaka, głośne transfery z wyższych lig, zwiększona praca na każdym stanowisku organizacyjnym - to były jasne sygnały, że Meblorz będzie szedł po drugi awans z rzędu.

Ciężka praca na treningach, połączenie doświadczenia z młodością, chęć walki i głód zwycięstw stworzyły maszynkę do zdobywania punktów. Swarzędzanie w każdym meczu grali na 100%, po kolei pokonując rywali. Dopiero w 12 kolejce Meblorz podzielił się punktami z Lechitą Kłecko. Rundę jesienną skończyli na fotelu lidera z 37 punktami!

W przerwie zimowej trener Ludwiczak dostał propozycję pracy jako asystent trenera Ostrowskiego w Mieszku Gniezno. Zarząd błyskawicznie zareagował sprowadzając do klubu Tomasza Nawrota, który wcześniej prowadził IV- ligową Kotwicę Kórnik. Zawodnicy pod wodzą nowego trenera kontynuowali swoją niesamowitą passę, pewnie krocząc w stronę ligi okręgowej. Każda passa ma jednak kiedyś swój koniec. Swarzędzanie przegrali w meczu z Pelikanem Niechanowo, kolejnym kandydatem do awansu. Ten wypadek przy pracy nie zagroził w żaden sposób pierwszemu miejscu. Do ligi okręgowej brakowały  tylko 4 punkty.  Meblorze pewnie wygrali w derbach gminy z Antaresem Zalasewo, a 3 dni później podjęli na Stadionie Miejskim w Swarzędzu ekipę Pogoni Książ Wielkopolski. 1 punkt dawał podopiecznym Tomasza Nawrota awans, zwycięstwo oznaczało mistrzostwo. Swarzędzanie nie pozostawili złudzeń, wygrali 4-0 i udowodnili kto w tym sezonie był najlepszy.

Meblorze zapisali kolejną kartę w swojej krótkiej, choć bardzo bogatej historii. 2 awanse w 2 lata to rzecz, która nie zdarza się często. Teraz przed zarządem, działaczami, piłkarzami i sztabem szkoleniowym szereg kolejnych wyzwań oraz mnóstwo pracy.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Jacek Brandt

fot. Remik Błachnio