Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Certyfikaty i Europassy Mobilności dla mechatroników z ZS nr 1

06.06.19

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu w ramach programu POWER VET realizowano projekt "Diagnostyka podstawą sprawności urządzeń mechatronicznych w pojazdach samochodowych". Projekt był skierowany do beneficjentów klas o zawodach mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Celem projektu było podwyższenie kwalifikacji zawodowych, językowych oraz zapoznanie się z kulturą i regionem.

Projekt trwał dwa lata, od 3.09.2017 do 3.07.2019 r. W tym czasie zostały zorganizowane dwa dwutygodniowe staże dla mechatroników, mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych do Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg w Korbach. Każdy ze staży został poprzedzony cyklem zajęć przygotowawczych zawodowych, językowych i pedagogiczno-instruktażowych oraz zakończył się testami potwierdzającymi umiejętności zawodowe.

W wyniku pozytywnie zdanych egzaminów beneficjenci uzyskali certyfikaty i Europassy Mobilności. Zostały one rozdane na zorganizowanej  05.06.2019 r. II sesji mechatronicznej, która odbyła się w Zespole Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Zostali na nią zaproszeni goście z zewnątrz oraz uczniowie pobliskich gimnazjów i naszej szkoły. W sesji czestniczyło ponad 150 osób. Na uroczystości rozdano 32 certyfikaty i Europassy Mobilności.

Sesja rozpoczęła się ciekawymi wykładami z mechatroniki pojazdowej: „Mechatonika w pojazdach samochodowych" oraz „Samochody elektryczne". Wykłady były przeprowadzone przez prelegentów z Politechniki Poznańskiej. W dalszej części sesji  wybrani uczniowie dokonali prezentacji odbytych staży. Pokazano prace na stanowiskach oraz zwiedzanie regionu Hesji. Wykonaną wcześniej tablicę informacyjną potwierdzającą staż umieszczono na terenie szkoły obok poprzednich projektów wymian uczniowskich. Zakończeniem sesji był poczęstunek dla wszystkich z tradycyjną grochówką.

Wiesław Światłowski

- opiekun stażu