Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XI Spotkanie Zespołów Seniorskich

21.05.19

Na to spotkanie swarzędzcy, rozśpiewani seniorzy czekali cały rok. W sobotę 18 maja na scenie plenerowej przy jeziorze swarzędzkim spotkało się aż jedenaście zespołów, które przyjęły zaproszenie Ośrodka Kultury w Swarzędzu oraz Sekcji Regionalnej „Olszyna".

XI Spotkanie Zespołów Seniorskich było kolejną okazją do wspólnej biesiady seniorów  z całego regionu. Swarzędz gościł w tym roku zespoły i chóry z Kostrzyna, Tulec, Kleszczewa, Komornik, Sompolna, Murowanej Gośliny, Zaniemyśla, czy Lubonia.

Zabrzmiały piosenki z dawnych lat, melodie biesiadne, a nawet te śpiewane gwarą. Nie zabrakło znakomitych gości - Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Czachury oraz Sekretarz Gminy Agaty Kubackiej. Z rąk Barbary Czachury prowadzący zespoły śpiewacze otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty.

Podczas kilkugodzinnego spotkania z piosenką, swarzędzką scenę plenerową odwiedziło sporo mieszkańców i gości, spacerujących nad jeziorem swarzędzkim. Sami seniorzy zaś udowodnili, że potrafią nie tylko fantastycznie śpiewać, ale i tańczyć.

Swarzędzkie Spotkania Zespołów Seniorskich są od wielu lat wielkim świętem piosenki zarówno dla organizatorów, jak i zaproszonych gości. Do zobaczenia za rok.

/ok/

fot. Mariusz Łuczak