Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sebastian Nowicki zapaśniczym wicemistrzem Polski seniorów!

14.05.19

W miniony weekend w Kiełpinie k/Kartuz zorganizowane były LXXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 106 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Na zawodach można było spotkać całą plejadę polskich mistrzów zapasów takich jak Andrzej Wroński, Włodzimierz Zawadzki, Ryszard Wolny, Józef Tracz, Piotr Stępień, Andrzej Głąb, Jurek Kopański , legendarny „ojciec" polskich klasyków, Stanisław Krzesiński czy sam prezes PZZ Andrzej Supron.

Historyczny sukces odniósł zawodnik Unii - Sebastian Nowicki, zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej do 63 kg, ulegając jedynie w finale bardziej doświadczonemu (obrońcy tytułu z 2017 r. ) Dawidowi Szkodzińskiemu z AKS Piotrków Trybunalski.

Medal zdobyty przez Sebastiana jest pierwszym od 1969 roku (MP Elbląg - 100 kg Jan Włodarczyk) medalem zdobytym przez zawodnika Unii Swarzędz.

Należy wspomnieć, że to był pierwszy dla Sebastiana start w Mistrzostwach Polski Seniorów. Do tej pory w grupach młodzieżowych wywalczył 1 złoty medal, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

Cieszy nas bardzo sukces Sebastiana, bo jest przykładem tytanicznej pracy od wielu lat. Jest wzorem do naśladowania dla licznej młodzieży trenującej w naszym klubie.

Grzegorz Mazurek

* * *

W poniedziałek 13 maja burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek odwiedził swarzędzkich zapaśników podczas treningu, by pogratulować Sebastianowi Nowickiemu i jego trenerowi ogromnego sukcesu, na jaki od dawna czekaliśmy.