Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

UWAGA! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Paczkowie - utrudnienia na linii 486. AKTUALIZACJA

10.05.19

Zgodnie z informacją otrzymaną od wykonawcy robót, zawiadamiamy, że prace remontowe zostaną ukończone w dniu dzisiejszym, tj. 10.05.2019r.  po godz. 18:00 i tym samym n/w przejazd zostanie otwarty.

* * *

 

Na podstawie informacji, która wpłynęła w dniu dzisiejszym (08.05.2019) od Zarządu Dróg Powiatowych, w dniach 08 - 15 maja 2019 roku zamknięty będzie przejazd kolejowy w Paczkowie. Z informacji znajdujących się pierwotnie na tablicach informacyjnych w rejonie prowadzonych prac można było wywnioskować, że przejazd będzie zamykany w godz. między 8:00 a 18:00. Jednak z ustaleń telefonicznych wynika, że przejazd będzie zamknięty przez cały czas, a możliwy będzie jedynie ruch pieszy. Objazdy dla samochodów poprowadzone zostały przez Siekierki i dalej na Kostrzyn lub Gowarzewo.

W związku z powyższym, na czas zamknięcia przejazdu nie będzie możliwy przejazd autobusów linii 486 do Siekierek Wielkich i będą one dojeżdżać do pętli autobusowej w Sokolnikach Gwiazdowskich. Kursy powrotne będą realizowane tak, aby o swoim rozkładowym czasie wyjechać z przystanku przy Szkole Podstawowej w Paczkowie w stronę Sarbinowa i Swarzędza.

Przepraszamy, w imieniu inwestora i wykonawcy, za utrudnienia.


Urząd Miasta nie otrzymał wcześniej żadnych informacji od wykonawcy, a o zaistniałej sytuacji poinformowany został przez Sołtysa. Zarządcą drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych (tel. 61 859 34 30), a wykonawcą prac firma TORPOL. Projekt organizacji ruchu został przygotowany przez firmę DROMO i nie był ani zatwierdzany, ani opiniowany przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Ze względu na brak informacji od wykonawcy, firmy projektowej oraz zarządcy drogi, nie było również możliwości przekazania wcześniej informacji mieszkańcom.