Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Józefinki - w słońcu i deszczu, dzień 2

07.05.19

5 maja – nareszcie słońce!

Tłum uczestników plenerowej gry miejskiej „Mebloberek” czekał od rana niecierpliwie na start! Jeszcze ostatnie formalności i procedury, odbiór super koszulek - i można wyruszać szlakiem meblarskiej historii Swarzędza. Trzy grupy startowe co pól godziny, rodzinnie, wesoło, kolorowo. Entuzjazm prawie jak na wielkich rozgrywkach sportowych.

„Mebloberek” to świetna propozycja zabawy i edukacji w plenerze, dla rodzin, grup, graczy indywidualnych. Po drodze zadania intelektualne i sprawnościowe, sprawdzian wiedzy, nawet jedna z konkurencji na czas, która potem okazała się decydująca!

Gdy oni przemierzali ulice starego miasta w Swarzędzu inni bawili się wyśmienicie na Rynku. Smakowały potrawy z food trucków, dzieci szalały na karuzelach, zjeżdżalniach, kolejce. Były lody, balony, filcowe kapelusze, upominki małe i duże – dla każdego coś wybranego!

Czas relaksu umilały występy Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej, sekcji wokalnej Ośrodka Kultury, mocny, drapieżny Revolfighter.

I wreszcie „godzina zero” – ogłoszenie wyników „Mebloberka” oraz, ufundowane przez sponsorów nagrody! Sportowe, gastronomiczne, turystyczne, lingwistyczne – wszelkie. Było ich mnóstwo, radość wielka. Gratulacje oraz zdjęcia z burmistrzem trwały tak długo, że z małym opóźnieniem zagrał fantastyczny zespół swarzędzkich old boyów – Rh Blues 1986.

Na zakończenie wystąpił bardzo lubiany zespół „My”, którego przeboje właściwie śpiewaliśmy wspólnie!

Do następnego roku!

 

wyniki „Mebloberka&#8221:

Kategoria Indywidualna

Kategoria Rodzinna

Kategoria Grupowa

W tegorocznym "Mebloberku" wzięło udział 497 osób.

 

T.Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak