Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

V Józefinkowy Samochodowy Rajd Flagi

06.05.19

 

3 maja, pod znakiem flagi biało-czerwonej, wyruszyli na trasę piątego już swarzędzkiego Rajdu Flagi.

Ponad 120 osób, 53 motoryzacyjne załogi i ich ukochane „cztery kółka”. Dla wszystkich chętnych nie starczyło miejsc! Więcej niż połowa to mieszkańcy gminy Swarzędz, ale witaliśmy także kierowców z odległych stron Polski.

W programie rajdu były miejsca historycznie ważne dla miasta, w tym także, oddane w roku ubiegłym do użytku, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. Test z pytaniami dotyczącymi centrum wywoływał wiele emocji! Podobnie było z zadaniami i próbami terenowymi.

Na starcie przy swarzędzkiej pływalni Wodny Raj przywitał wszystkich burmistrz Marian Szkudlarek, życząc wielu emocji i dobrej, rodzinnej zabawy.

U stóp zabytkowego kościoła w Wierzenicy, pod gościnną wiatą gospodarza terenu – księdza Przemysława Kompfa zorganizowana została meta. W świetnych nastrojach, po ciepłym posiłku oczekiwano na wyniki rajdu oraz ufundowane przez sponsorów nagrody. Burmistrz gratulował zwycięzcom i zaprosił na kolejny Rajd Flagi za rok. Zaproszenie zostało przyjęte z entuzjazmem – a my się wcale nie dziwimy!

T.Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak