Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Szachiści SP nr 3 w Swarzędzu mistrzami województwa wielkopolskiego!!!

06.05.19

Ogromnym sukcesem naszych młodych szachistów zakończyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół projektu "Edukacja przez szachy w szkole". W turnieju zorganizowanym we Włoszakowicach wzięło udział 14 najlepszych szkół w województwie, ponad 120 młodych zawodniczek i zawodników.

W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu w składzie :

Adam Brożyński, Borys Brzeziński, Dawid Chudzicki, Natalia Kmiecik, Dawid Kochaniak, Emanuel Michalak, Maria Mikołajczak, Antonina Rutawska, Włodzimierz Rutawski, Nikodem Szawejko zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego, wyprzedzając uchodzące za faworytów szkoły z Włoszakowic i Lusowa. Dzięki temu będzie nas reprezentować w Finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców z klas pierwszych najlepszy okazał się nasz uczeń Dawid Chudzicki, III miejsce zajął Nikodem Szawejko. Wśród dziewcząt klas pierwszych mistrzynią województwa została nasza uczennica Natalia Kmiecik. W kategorii chłopców klas drugich II miejsce zajął Emanuel Michalak, Włodzimierz Rutawski był III, w tej kategorii wśród dziewcząt Antonina Rutawska wywalczyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi Aleksandrowi WIATR.

Należy nadmienić również, że całość kosztów wyjazdu pokryła szkoła - dziękujemy!!!

A.W.