Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Weekend majowy: UWAGA! Ważne komunikaty

23.04.19

Informujemy, że 2 maja (czwartek) obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. W pozostałe dni weekendu majowego obowiązywać będzie rozkład jazdy właściwy dla danego rodzaju dnia:

 • 29 i 30 kwietnia - rozkład jazdy dla dnia roboczego;
 • 01, 03 (wprowadzenie organizacji ruchu na !Józefinki od godz. 08:00) i 05 (!Józefinki; !Wings for Life) maja - świąteczny (niedzielny) rozkład jazdy;
 • 04 (!Józefinki) maja - sobotni rozkład jazdy.

W dniach 04-05 maja na swarzędzkim Rynku organizowane są doroczne Józefinki. Od 3 maja od godz 8:00 do 6 maja do godz 6:00 będzie obowiązywał objazd zgodnie z załączoną mapką. W związku z wprowadzaną tymczasową organizacją ruchu (częściowe zamknięcie Rynku dla ruchu już 03 maja o godz. 8:00) w dniach 03-05 maja! zmienią się trasy niektórych linii Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

1. Na czas trwania imprezy przystanek Swarzędz WĘZEŁ PKP będzie nieczynny, a wszystkie odjazdy zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy realizowane będą z przystanku Dworzec PKP w kierunku wiaduktu w ul. Polnej, a przystankiem początkowym będzie przystanek Swarzędz Rynek.

UWAGA! Dla linii 405; 484; 498 nie będzie obsługiwany przystanek POLNA w kierunku: Nowa Wieś, Kruszewnia, Zalasewo.

2. Linia 405; 412; 485; 486; 491; 492; 493; 498;

 • odjazdy z przystanku Swarzędz Rynek realizowane będą ulicami Piaski - Dworcowa - Kościuszki - Wiadukt, a dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy dla wybranej linii komunikacyjnej.
 • wyżej wymienione linie będą kończyć swój bieg na przystanku Swarzędz Rynek.

3. Linia 484

 • wszystkie kursy w kierunku Swarzędz Rynek realizowane będą ulicą Polną;
 • wszystkie kursy z przystanku Swarzędz Rynek realizowane będą ulicami Piaski - Dworcowa - Kościuszki - Wiadukt, a dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy;

4. Linia 494

 • wszystkie kursy w kierunku Kobylnicy realizowane będą z pominięciem Swarzędz Rynek, a przebieg trasy wg schematu Wiadukt - Kościuszki - Dworcowa- zawracanie na Rondzie - Dworcowa - Kościuszki - Wiadukt - Cieszkowskiego a dalej zgodnie z obowiązującym przebiegiem trasy;
 • wszystkie kursy w kierunku Garby Małe - bez zmian;

W związku z organizacją na terenie miasta Poznania oraz m. in. gminy Swarzędz, kolejnej edycji biegu Wings For Life World Run, informujemy, że w niedzielę 05 maja 2019 roku wystąpią następujące utrudnienia w funkcjonowaniu Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej:

W godzinach od 13.00 do ok. 14.30 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Gnieźnieńskiej w Poznaniu oraz drogi wojewódzkiej nr 194 (dawnej drogi krajowej nr 5 - ul. Gnieźnieńska w Bogucinie i Janikowie oraz ul. Poznańska w Kobylnicy).

 • W godzinach 13.00 - 14.00 autobusy linii 401 i 405 mogą być opóźnione z uwagi na częściowe zamknięcie dróg dojazdowych do Ronda Śródka;
 • W godzinach od 13.00 do 14.30 nastąpi całkowite zawieszenie wszystkich kursów linii 412 z Kobylnicy do Poznania i linii 492 ze Swarzędza do Uzarzewa w związku z wyłączeniem z ruchu ul. Gnieźnieńskiej oraz drogi wojewódzkiej nr 194 (Bogucin - Uzarzewo). Czasowo nie będzie również możliwy przejazd linią 493 do Karłowic.

Pełna organizacja ruchu zostanie przywrócona po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika. Wszystkie godziny zakończenie utrudnień są jedynie orientacyjne!

Połączenie Kobylnicy ze Swarzędzem będzie realizowane linią 494 z Węzła PKP w Kobylnicy.

Gmina Swarzędz nie jest organizatorem biegu, jednak w imieniu organizatorów, przepraszamy za utrudnienia.


/ms/