Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Klasa artystyczna w SP nr 3

11.04.19

Od nowego roku szkolnego w szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu rusza klasa artystyczna pod patronatem Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu. Co to oznacza dla uczniów i rodziców

Klasa patronacka dla uczniów z terenu gminy Swarzędz to połączenie codziennej edukacji w szkole publicznej z artystycznymi zajęciami popołudniowymi w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu. W ten sposób rodzice uzdolnionych uczniów nie będą mieli problemu z dowożeniem dzieci na dodatkowe zajęcia artystyczne, bo transport między dwoma placówkami zapewnia Gmina Swarzędz.

Utworzenie klasy o profilu artystyczno - ruchowym to  m.in. realizowanie zajęć wychowania fizycznego w formie zajęć baletowych lub akrobatycznych, a także stworzenie wspólnego planu lekcji, który umożliwi optymalne łączenie edukacji ogólnej i artystycznej.

Klasa artystyczna daje dzieciom szansę na rozwój osobowości i talentu, na odkrycie swojej pasji oraz gromadzenie niezwykłych doświadczeń i inspiracji. Zwieńczeniem zajęć artystycznych będzie udział uczniów w profesjonalnych spektaklach teatralnych przygotowywanych przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź. Wszystkie te działania mają na celu stworzenie optymalnych warunków do harmonijnego rozwoju uczniów.

Zasady rekrutacji do klasy pod patronatem Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź są zgodne z zasadami naboru Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta i Gminy Swarzędz; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Swarzędzu; Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Telewizja STK

/nad/