Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Rewelacyjny występ zapaśników na Pucharze Polski kadetów

01.04.19

Jakub Siemiński zdobywa Puchar Polski kadetów w zapasach styl klasyczny w kategorii do 110 kg! Piotr Chełek zdobywa srebrny medal w kategorii do 71 kg! Olaf Cierzniewski ostatecznie zajmuje 5 lokatę w kategorii do 65kg! Trzyosobowa reprezentacja Unii Swarzędz pod wodzą trenera Piotra Leonarczyka wystartowała w Kostrzynie nad Odrą w Pucharze Polski kadetów. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 44 klubów. Dzięki rewelacyjnym wynikom naszych zapaśników Unia zajęła 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Jakub Siemiński w finale pokonał przez przewagę techniczną Pogorzelskiego Kacpra z Unii Racibórz. Absolutna dominacja naszego zawodnika w Kostrzynie! Ciężkie obozy na Białorusi oraz w Poznaniu, zawody Międzynarodowe na Białorusi i w Czechach oraz zdobyte tam doświadczenie procentuje.

Piotr Chełek jest najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej kadet. Drugie miejsce i piękne walki Piotra to wspaniały wynik! Tym bardziej ze po decyzji trenera Leonarczyka, Chełek walczy w kategorii wyższej niż w poprzednim sezonie..

Olaf Cierzniewski tak samo jak Chełek jest najmłodszym rocznikiem w grupie kadetów i też walczył w wyższej kategorii wagowej. Olaf w walce i brązowy medal przegrywał już 8-1, ale zawziętość, ambicja i piękny rzut suplesowy doprowadziły do wyniki 8-6... do brązowego medalu zabrakło naprawdę nie wiele.. dzień wcześniej w jednej z walk eliminacyjnych przegrywał i przed samym końcem zmienił losy walki na swoją korzyść..

- Bardzo się cieszę z występu moich zawodników w Kostrzynie nad Odrą. Pokazali że potrafią walczyć do końca i wygrywać z potencjalnie lepszymi zawodnikami - podsumował trener Piotr Leonarczyk.

Wszyscy trzej zawodnicy pojechali z kadrą Polski do Frankfurtu nad Odrą na obóz gdzie pod okiem trenera kadry narodowej będą zbierać cenne doświadczenie!

Grzegorz Mazurek