Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Kanalizacja dla gminy Swarzędz - rusza V etap

26.03.19

Niedawno do Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka", którego jednym z członków jest Gmina Swarzędz, nadeszła ważna wiadomość, że można rozpocząć realizację kolejnego, V już etapu inwestycji kanalizacyjnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zgodził się bowiem na zwiększenie dofinansowania udzielonego na to zadanie. 26 marca 2019 r. w Swarzędzu podpisane zostały umowy na roboty budowlano-montażowe oraz usługi inżyniera kontraktu.

Jak informuje burmistrz Swarzędza i zarazem Przewodniczący Zarządu ZM „Puszcza Zielonka" - Marian Szkudlarek,  V etap kosztować będzie ponad 41 mln zł, z czego prawie 21,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej przyznane z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt realizowany będzie do grudnia 2021 r. Zakłada przyłączenie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej 1626 mieszkańców z terenu 3 gmin: Swarzędz, Czerwonak oraz Pobiedziska

Na Swarzędz przypada prawie połowa wartości kanalizacji, która powstanie w ramach V etapu. Dzięki temu projektowi powstaną u nas dodatkowe 13,16 km sieci kanalizacyjnej oraz 4 przepompownie. W rezultacie prawie 1000 mieszkańców gminy Swarzędz  znajdzie się w zasięgu nowej kanalizacji.

Oto zakres realizacji na terenie gminy Swarzędz w ramach V etapu:

- Gortatowo: ul. Królewska, Bazyliowa, Laurowa,

- Garby: ul. Podleśna, Aroniowa, Daktylowa, Michałówka,

- Rabowice: ul. Leśnej Polanki, Bliska, Daglezjowa, Kawalerów Maltańskich, Rycerska, Azaliowa, Magnoliowa, Limbowa,

- Kruszewnia: ul. Średzka, Słowiańska, Złotopolska, Czarnoleska,

- Łowęcin: ul. Sarbinowska, Jesienna, Łowiecka, Rolnicza, Poprzeczna,

- Gruszczyn: ul. Promyk, Wacława z Szamotuł, Katarzyńska, Spadochronowa, Boya-Żeleńskiego, Długosza, Asnyka, Wyspiańskiego, Nowowiejskiego, Szałwiowa, Wieżowa,

- Swarzędz: ul. Krawiecka,

- Paczkowo: ul. Dyniowa.

Maciej Woliński

fot. Maciej Woliński