Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Bezpłatne badania w kierunku HCV

26.03.19

Szacuje się, że 200 tys. Polaków może być zakażonych wirusem HCV, ale aż 80% z nich nie wie o swojej chorobie. Dlatego Centrum Medyczne Diagnosis wraz z ALAB laboratoria przygotowało wyjątkową akcję profilaktyczną. Możesz BEZPŁATNIE wykonać test kwalifikacyjny i skorzystać z darmowej diagnostyki laboratoryjnej w kierunku HCV.

WARTO WIEDZIEĆ, że:

  • HCV jest wirusem przenoszonym przez krew, do infekcji dojść więc może poprzez kontakt z zakażoną krwią. Sytuacji, w których mogło dojść do zakażenia jest wiele. Do głównych zaliczyć można: zabiegi medyczne, tatuowania, piercingu, akupunktury, jak również zabiegi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych.
  • U większości osób zakażonych w okresie przewlekłego zapalenia wątroby nie obserwuje się żadnych objawów. Należy jednak pamiętać, że infekcja wirusem HCV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby w postaci marskości.

Każdy, kto przyjdzie do punktu pobrań Centrum Medycznego Diagnosis i poprosi o bezpłatną diagnostykę w kierunku HCV zostanie przebadany. Nie wymagamy zaświadczeń, badania dostępne są od poniedziałku do piątku. Akcja trwa do 31.12.2019 r.

Zapraszamy:

Centrum Medyczne Diagnosis

Zalasewo, os. Sarmackie 1/4

od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-20:00

tel. 61 875 5408 lub 503 803 909

Rejestracja:

https://www.cmdiagnosis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=114

/nj/