Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

VII Gminny Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego już za nami...

04.03.19

Jak co roku, nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu zaprosili uczniów klas szóstych, swarzędzkich szkół podstawowych do udziału w VII Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego. Konkurs odbył się 28 lutego 2019 roku. Jego celem było zachęcenie do czytelnictwa w języku angielskim oraz zdrowa rywalizacja między szkołami

z gminy. Uczniowie, jak zawsze, nie zawiedli i licznie przybyli, aby wykazać się tym razem znajomością lektury pt. „The Enivornment" czyli w tłumaczeniu na język polski „Środowisko". Tematyka książeczki poruszała problemy współczesnego środowiska naturalnego, w tym zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie, zagrożone gatunki, alternatywne źródła energii odnawialnej oraz sposoby ochrony naszej planety.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o lekturze oraz umiejętnościami rozumienia tekstu słuchanego i czytanego. Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się: Szymon Jóźwiak z SP nr 5 (I miejsce), Julia Szczepańska z SP nr 5 (II miejsce), Maksymilian Grześkowiak z SP w Kobylnicy (III miejsce). W tym roku wyróżniliśmy również 3 osoby: Krzysztofa Świtalskiego z SP w Paczkowie, Szymona Kaczmarka i Antoninę Maciejowicz - uczniów SP w Kobylnicy.

Zwycięzcy uczestnicy otrzymali zestawy nagród, w tym książki gramatyczne i lektury w języku angielskim. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia- gadżety od wydawnictwa Macmillan.

Przybyli wraz z uczniami nauczyciele mogli porozmawiać z konsultantką metodyczną z wydawnictwa Macmillan, która przyjechała na zaproszenie nauczycieli organizujących konkurs.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów serdecznie dziękujemy i gratulujemy !

E.Szumińska, E.Krasiel, K.Lidzka