Logo PR
Logo UE

8:0 Liderek w 2. Lidze

26.02.19

Seniorki Lidera rozegrały w miniony weekend dwa mecze wyjazdowe z czołowymi zespołami z Dolnego Śląska. W sobotę w Jeleniej Górze grały z KS Wichoś. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz standardową piątką: Dedio, Kotula, Wojdalska, Siwińska i Płóciennik. Specyfika jeleniogórskiej hali utrudniała Liderkom grę w pierwszej połowie. Ambitne gospodynie trafiły kilka niesamowitych rzutów i do przerwy na tablicy widniał wynik 40:30 dla swarzędzanek. Druga połowa to już spokojna gra Liderek. Trener mogła dać pograć całej dziesiątce zawodniczek. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 89:58, a punkty zdobyły: Kotula 29, Wojdalska 20, Żukowska 9, Płóciennik 8, Flaszka W. 4, Flaszak O. 4, Plackowska 3, Dedio 2, Siwińska 2. W niedzielę UKS Lider Swarzędz rozegrał mecz z UKS Basket Zgorzelec, który walczy o drugie premiowane awansem do półfinałów miejsce. Swarzędzanki odniosły ósme kolejne zwycięstwo w grupie mistrzowskiej pokonując gospodynie 69:42. Punkty rzuciły: Siwińska 12, Wojdalska 11, Kotula 10, Dedio 8, Płóciennik 8, Żukowska 6, Flaszak W. 6, Flaszak O. 4, Plackowska 4, Urbaniak. Liderkom pozostały do rozegrania dwa mecze rewanżowe z  tymi zespołami.

Debiut Liderek 2009/10

Pierwszy historyczny turniej rozegrały najmłodsze koszykarki UKS Lider Swarzędz. Żaczki rocznika 2009/10 prowadzone przez trener Katarzynę Goldę-Wojtkowiak rozegrały w sobotę turniej w Nowym Tomyślu. Wyniki na tym poziomie są sprawą drugorzędną, najważniejsze były wielkie emocje, na pewno również stres związany z pierwszymi występami na koszykarskich parkietach. Pierwszy mecz przyniósł ogromne emocje, gdyż Liderki wygrały po dogrywce. W dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek. Taka cenna lekcja na pewno zachęci młode swarzędzkie koszykarki do dalszej wytężonej pracy na treningach. UKS Lider grał w następującym składzie: Wiktoria Sakowska, Matylda Bieżyńska, Amelia Cimińska, Hanna Kozielczyk, Alicja Mioduszewska, Patrycja Matecka, Amelia Szajek, Nadia Klinge, Alicja Rogowy, Olga Woźniak, Hanna Mróz i Zuzanna Łyżwińska.