Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wybieramy sołtysów i rady sołeckie

28.02.19

Od końca stycznia w sołectwach Gminy Swarzędz odbywają się wybory sołtysów i rad sołeckich nowej kadencji (2018-2023). Przypominamy, że osobami uprawnionymi do wyboru organów sołectw są stali mieszkańcy sołectw upoważnieni do głosowania w wyborach do Rady Miejskiej w Swarzędzu z tytułu zamieszkania w sołectwie. Terminy zebrań w poszczególnych sołectwach znajda Państwo na tej stronie w zakładce KALENDARIUM. Zapraszamy!

Oto wyniki wyborów, które już się odbyły:

Karłowice

Sołtys: Kamila Górecka

Rada sołecka: Agnieszka Chruścicka, Elżbieta Paczyńska, Józef Pławski, Weronika Pomin.

Kruszewnia

Sołtys: Małgorzata Markiewicz

Rada sołecka: Beata Kawczyńska, Justyna Marcinkowska, Sandra Przespolewska, Justyna Przybylak, Janusz Wojciechowski.

Sarbinowo

Sołtys: Hanna Andrzejewska

Rada sołecka: Krzysztof Biernacki, Dariusz Broński, Marcin Fornalkiewicz, Dawid Frąckowiak, Renata Jędrzejczak, Agnieszka Jóźwiak, Piotr Ziętek.

Uzarzewo

Sołtys: Adrian Suchomski

Rada sołecka: Joanna Dudzińska, Paweł Furmaniak, Nina Karwowska, Konrad Kaszubowicz, Mieczysław Maciejewski i Monika Malicka.

Puszczykowo Zaborze

Sołtys: Krzysztof Nowak

Rada sołecka: Ilona Nowak Ciesielska, Przemysław Zając, Jarosław Dudziak

Rabowice

Sołtys: Katarzyna Szaferska

Rada sołecka: Łukasz Strzelczak, Jacek Strzelczak, Eleonora Niechciałkowska, Ewelina Kołek, Roland Kałużny, Mateusz Tyblewski, Małgorzata Gapińska

Bogucin

Sołtys: Adam Borówczak

Rada sołecka: Katarzyna Okupnik, Michał Sadowski, Alicja Staniszewska, Andrzej Kubicki, Agnieszka Stachowiak, Wojciech Matecki

Kobylnica

Sołtys: Grażyna Orpińska

Rada sołecka: Piotr Wantowski, Agnieszka Maciejowicz, Mariusz Wyskiel, Małgorzata Gąsiorowska, Przemysław Stachowiak, Artur Glapka, Piotr Kałużny

Zalasewo

Sołtys: Adrian Senyk

Rada sołecka: Bartosz Bryk, Jakub Rosa, Agnieszka Wolniewicz, Ewelina Bogacka, Emilia Wajnert, Piotr Nowakowski, Sabina Zielińska

Garby

Sołtys: Bogdan Krych

Rada sołecka: Maria Nowomiejska, Leszek Staniewski, Eugeniusz Kucharski, Stefan Matuszczak, Aleksander Szaroleta, Agnieszka Struk

Wierzonka

Sołtys: Irena Prokop

Rada sołecka: Bogdana Cywińska, Magdalena Szcześniak, Dariusz Nolberczak, Jadwiga Wojtasiak, Eugeniusz Lisiecki

Jasin

Sołtys: Zdzisław Niemyt

Rada sołecka: Violetta Liebthal, Krzysztof Szymanowski, Dawid Książkiewicz, Maria Drozda, Witold Garstka, Iwona Błażejczyk, Grzegorz Majchrzak

Łowęcin

Sołtys: Bogumiła Kaczmarek

Rada sołecka: Ryszard Matoga, Zygmunt Majchrzak, Marek Niemczal, Monika Drgas, Włodzimierz Nowak, Agata Ludwiczak

Janikowo Górne

Sołtys: Norbert Zgrabczyński

Rada sołecka: Anna Madaj, Karolina Wawrzyniak, Karolina Słabuszewska, Tadeusz Zandecki

Sokolniki Gwiazdowskie

Sołtys: Gabriela Iglińska

Rada sołecka: Paweł Stawik, Aneta Tórz, Jacek Kociura, Maria Toboła, Małgorzata Foszcz

Paczkowo

Sołtys: Małgorzata Glabas-Gruszka

Rada sołecka: Aniela Strzelczyk, Ryszard Dyzma, Krzysztof Kowalski, Tomasz Plencler, Jacek Bura, Urszula Krupka, Katarzyna Łada-Palczewska.

Gruszczyn

Sołtys: Barbara Czachura

Rada sołecka: Marek Lis, Radosław Gajewski, Marcin Bura, Agnieszka Żerko, Monika Wardeńska, Bartłomiej Bielawiak, Alicja Jagielska.

Gortatowo

Sołtys: Filip Molik

Rada sołecka: Marcin Malanowski, Natalia Kruszyńska-Stajkowska, Małgorzata Księżpolska, Krzysztof Duchniak, Łukasz Kreideweiss, Bartosz Marciniak, Marta Konieczek

/mw/

fot. Mariusz Szrajbrowski