Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Klasa sportowa o profilu karate w SP nr 1

15.02.19

Od 4 lat w Jedynce z wielkim powodzeniem funkcjonują klasy sportowe o profilu gimnastyczno - tanecznym oraz pływackim. Dzieci już od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu rozwijają i doskonalą swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Idąc bardzo dobrze obraną i sprawdzoną drogą klas sportowych, Dyrekcja oraz Nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły podjęli się wyzwania, utworzenia PIERWSZEJ KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KARATE.

Rodzicu !!! Zapisując swoje dziecko do klasy sportowej o profilu karate, oddajesz swój nieoszlifowany diament w ręce doświadczonych instruktorów i nauczycieli. Wolnymi, małymi krokami dojdziemy do mistrzostwa !!!!! Jak mówi stare japońskie przysłowie: „NIE OBAWIAJ SIĘ KROCZENIA NAPRZÓD POWOLI. OBAWIAJ SIĘ STANIA W MIEJSCU."

PODEJMIJ WYZWANIE !!!

Wyzwania, które niesie karate, podejmowane są zarówno przez ludzi posiadających predyspozycje do ćwiczenia tego sportu, jak i przez tych, którzy takiego daru nie posiadają. Człowiek, który ma szczęście je posiadać, zdarza się jeden na milion. Każdy, bez wyjątku, ma jakieś słabe strony, z którymi musi walczyć. Niektórzy są niscy, inni mają słaby wzrok czy mało giętkie ciało. Są ludzie z niedowagą i nadwagą. Są tacy, którzy mają krótkie nogi, inni znowu są bardzo słabi - to niekończąca się lista.

Pomimo tych niedoskonałości ludzie podejmują wysiłek i zaczynają trenować KARATE, aby stać się silnymi i zdrowymi - mając aspiracje, by pokonać swoje słabości i ponieść trud na treningach KARATE. Ludzie Ci stają się niezwykle sprawni.

To jest prawdziwe znaczenie KARATE - dążenie do mistrzostwa.

„Jestem za niski!", „Mam za krótkie nogi!", „Mam zły wzrok!" - żadna z tych wymówek nic nie zmieni. Trzeba zacząć działać. Już sama myśl o przezwyciężaniu słabości, przekształca słabość w siłę. Nie każdy posiada ambicje, aby podjąć to wyzwanie. Jednak jeśli zrobisz wszystko, co w twojej mocy, staniesz się bardzo sprawny. Posiądziesz także siłę, z której być może nie zdajesz sobie sprawy. Ona pozwoli Ci spełniać się i realizować w tym, co kochasz.

GWARANTUJEMY:

- godziny treningów dostosowane do zajęć dydaktycznych;

- w ramach zajęć pełnowartościowy posiłek regeneracyjny;

- wysoki poziom dydaktyczno - sportowy;

- doświadczoną kadrę trenersko - pedagogiczną;

- bazę sportową oraz nowoczesny sprzęt treningowy;

- innowacyjne metody treningowe;

- podmiotowe (nie rzeczowe !!!) podejście do ćwiczących;

- brak selekcji negatywnej;

- rozwój takich cech wolicjonalnych jak: stanowczość, opanowanie, dążenie do wyznaczonych celów, umiejętność koncentracji, odwaga, systematyczność, punktualność,   samodyscyplina, budowanie poczucia własnej wartości;

- turnieje, zgrupowania szkoleniowe, obozy;

- egzaminy - możliwość zdobywania kolejnych stopni (pasów karate);

DLACZEGO DZIECI POWINNY ĆWICZYĆ KARATE ?

1. NAUKA SPOKOJU I OPANOWANIA. Dla dzieci to dość duże wyzwanie - na wszelkie okrzyki reagują początkowo dość nieśmiało i strachliwie. Z czasem jednak uczą się opanowania tego odruchu, co zaowocuje również w innych sytuacjach życiowych.

2. NAUKA KONSEKWENCJI W DĄŻENIU DO CELU. Dobra szkoła wpaja swoim młodym adeptom szereg zasad. Dzieci wiedzą, że przechodzenie kolejnych etapów jest nieporównywalne z tym, czego uczą się w szkole. Tu nie można „prześlizgnąć się" z jednego stopnia szkoleniowego na drugi. Należy konsekwentnie i wytrwale trenować, by w stopniu doskonałym opanować wymagane umiejętności.

3. POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI DO GRUPY. W przeciwieństwie do gier zespołowych, w karate nie ma ławki rezerwowych. Przychodząc na zajęcia, dziecko cały czas ćwiczy razem z grupą. Daje mu to poczucie, że jest częścią większej społeczności, w której jest ważny i istotny - i rzeczywiście tak jest.

4. NAUKA KONCENTRACJI I SAMOKONTROLI. Będąc na treningu, dziecko musi przestrzegać panujących tam reguł i zasad. Oprócz tego uczy się też, że postępować według nich musi również poza salą treningową.

5. KARATE TO SPORT BARDZO WYMAGAJĄCY FIZYCZNIE. Trenując, dziecko rozwija różne cechy motoryczne i zdobywa wyjątkową sprawność. Co więcej, nabywa też podstawy samoobrony, dzięki czemu, nawet w nieznanych dotąd warunkach, czuje się pewnie i bezpiecznie.

Po więcej informacji, aktualności, ciekawostek i zdjęć zapraszamy na stronę internetową Poznańskiego Klubu Kyokushin Karate, z którym będziemy współpracować: http://www.karate-do.poznan.pl/news.php oraz: http://www.facebook.com/karate.poznan

Zapraszamy na drzwi otwarte do Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, 28 lutego 2019r. w godz. 17.00- 19.00.

Spotkanie z dyrektorem szkoły odbędzie się o godz. 17.15, pokaz karate o godz. 17.30. ZAPRASZAMY SERDECZNI!

Trener karate Maciej Kowalczyk