Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ferie w Ośrodku Kultury - podsumowanie

30.01.19

Ferie zimowe w Ośrodku Kultury w Swarzędzu trwały od poniedziałku do piątku przez 2 tygodnie

w terminie od 14.01.2019r do 25.01.2019r.  Składały się na nie półkolonie, teatrzyki oraz balik przebierańców.

Podczas półkolonii, które podzielone były na dwa turnusy,  dzieci miały zagospodarowany czas od godziny 9:00 do 15:00.  Uczestnicy bawiąc się uczyli się języka angielskiego, ale oprócz tego każdego dnia czekały na nie różne niespodzianki, takie jak: wizyta w muzeum w Swarzędzu, przedstawienie teatralne na wesoło, czy też warsztaty tematyczne - mały inżynier. Dzieci bardzo ochoczo uczestniczyły w zajęciach, z uśmiechem na twarzy każdego dnia przychodziły na półkolonie - a uśmiech ten nie znikał z buzi do końca dnia. Uczestników nie ominęła również poranna gimnastyka. Dzieci bawiły się wspólnie, rozwiązywały zagadki i quizy, które pobudzały ich wyobraźnię. Nie zabrakło również czasu na posiłek i odpoczynek.

16 stycznia o godzinie 10 i 11 odbył się spektakl pt.: „Cyrk leśnych robaczków". Mieszkańcy leśnej polanki byli poruszeni i zaniepokojeni dziwnym obiektem, który pojawił się na skraju lasu. Jak się później okazało - to pająk otworzył cyrk chcąc zwabić owady  do siebie.  Jednak ku uciesze dzieci - całą sytuację uratował niepozorny żuczek-poeta.

Dokładnie tydzień później - 23 stycznia również o godzinie 10 i 11 odbył się kolejny spektakl pt.: „Detektyw Zagadka na tropie". Była to ciekawa i wciągająca opowieść. Dzieci brały bardzo czynny udział w przedstawieniu - ku zdziwieniu aktorów bardzo ładnie odpowiadały na zadawane im pytania, a żadna zagadka nie stanowiła dla nich problemu. Dwóch detektywów wyruszyło w podróż, celem poszukiwań swojej przyjaciółki Koko. Detektywi podróżowali przez różne zakątki świata, opowiadając dzieciom ciekawostki o danym kraju. To właśnie z pomocą naszych małych milusińskich udało się detektywom odnaleźć Koko  i wszystko skończyło się dobrze. Podczas tego przedstawienia dzieci miały okazje tańczyć wraz z aktorami, co jak się okazało sprawiło wszystkim wiele radości.

Zwieńczeniem wspólnej zabawy, a także zakończeniem ferii był balik karnawałowy, który odbył się 25 stycznia o godzinie 17:00.  Jego motywem przewodnim była Podróż do Meksyku. Było kolorowo

i wesoło. Dzieci prezentowały się pięknie w swoich strojach. Cała impreza była bardzo muzyczna

i taneczna, dopisywały świetne humory a i uśmiech z twarzy nie znikał nawet na chwilę. Na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz napoje.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę - opiekunom za poprowadzenie zajęć i opiekę, a dzieciom za uczestnictwo - było nam niezmiernie miło Was gościć. Zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia J

/ok/