Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Koncert Karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej

29.01.19

W niedzielę, 27 stycznia, w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Jak każdego roku sala wypełniła się do ostatniego miejsca, a fani swarzędzkiej orkiestry z entuzjazmem przyjmowali kolejne utwory. W bogatym programie były wielkie przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Wszystko rozpoczął „Marsz Florentyński” w wykonaniu muzyków oraz grupy choreograficznej. Koncert dzielił się na dwie części. W pierwszej znalazły się takie utwory jak wymagająca wielkiego kunsztu „Virginia” czy „Hot Stuff” Donny Summer, przy którym pałeczkę dyrygenta przejął burmistrz Marian Szkudlarek. Podczas utworu „Skyfall” z serii filmów o agencie 007 – solo z orkiestrą zaśpiewała Barbara Arndt, następnie „Let`s get loud” Jennifer Lopez, ”Let it snow, let it snow!” w opracowaniu Paula Lavendera oraz „Por una cabeza” – czyli tango z filmu „Zapach kobiety”, do którego zatańczyła para tancerzy.

W przerwie wystąpiła profesjonalna grupa taneczna Born to Dance, która bardzo efektowanie zaprezentowała połączenie stylów HIP-HOP i elektro z tematyką teatralną.

Druga część koncertu obfitowała w różne scenki sytuacyjne, jak np. wejście Rockiego Balboa i stoczenie pojedynku „bokserskiego” z dyrygentem orkiestry Łukaszem Gowarzewskim. Było to oczywiście wprowadzenie do utworu „Eye of the Tiger”, czyli muzyki z filmu „Rocky 3”.

Publiczność wysłuchała także takich utworów jak: „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Samba de Janerio”, wiązanka przebojów Maryli Rodowicz oraz znany światowy przebój „Despacito”.

Na finał orkiestra zaprezentowała dynamiczne, rockowe przeboje zespołu Bon Jovi.

Na wielkie brawa zasługują panie Joanna Kaźmierczak i Joanna Wójtowicz, które zaskoczyły widzów nowymi układami choreograficznymi grupy tanecznej.

/ok., t.radz./

fot. A. Młynarczak