Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Występ Jerzego Kryszaka

28.01.19

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na występ Jerzego Kryszaka - 7 kwietnia 2019 r., godzina 18:00, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie przy ul. Heweliusza 26. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) lub na stronie www.kupbilecik.pl

/ok/

JERZY KRYSZAK

Coś o mnie?

...Co?

...Porażki? Sukcesy?

Prywatność jest moja i całkiem prywatna. Reszta składa się z wątpliwości, rozterek, ciągłego sprawdzania siebie. Urodziłem się tak jak wszyscy. Ten przypadek prawdopodobnie już się nie powtórzy. Historia się nie powtarza.

Początki. Kalisz i w nim wszystkie pierwsze razy. Pierwszy krok, pierwszy krzyk, pierwszy łyk, pierwszy kac, pierwsza miłość. Kraków i Szkoła i Teatr. Pięknie i beztrosko, momentami euforycznie. Poetycko, śpiewnie, dramatycznie. Ulica Warszawska i Pl. Św. Ducha. Próbowanie Teatru. Robespierre, Savonarola i Kabaret „Drops" dla dzieci. Niezła mieszanka. Warszawa i Ateneum. Stolarz pan Olek, garderobiani panowie Jasiu i Rysiu. I On. Jedyny taki - Janusz Warmiński. I wielcy Aktorzy. Ostatni już tacy. Nazwiska piękne: Świderski, Wołłejko, Śląska, Janda, Kamas, Starostecka, Bursztynowicz, Machalica, Pietraszak, Kociniak, Seweryn, Wilhelmi, Voit, Machowski i wielu innych.

Premiery teatralne - Hamlet, Gombrowicz... Spektakle telewizyjne - Judasz z Kariothu, Norwid... i długa lista tytułów. Reżyserzy: Lis, Borys - Damięcka, Adamik, Łapicki, Ber, Holland. Żartobliwi, nostalgiczni: Wasowski i Przybora. Poezja i Śliwonik. Scena kabaretowa od stanu wojennego. Jakby na przekór sytuacji. Wolski, Zaorski, Wiśniewska, Kowalewski, Opania, Fedorowicz, Zykun, Tym. Rozbawiona publiczność, złachacona cenzura. Nasza radocha. Szopki, Polskie Zoo. Autorskie programy z Foremniak, Olszówką, Kamińskim, Barcisiem... Jazdy i rozjazdy. I tak do dziś. W drodze... Stoję przed mikrofonem na różnych scenach od dwudziestu lat. Kiedyś stojak. Dzisiaj to stand - up. Co można powiedzieć o sobie, żeby nie skłamać? Coś zrobiłem, coś skończyłem? A może jeszcze nie zacząłem?