Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Noworocznie o Swarzędzu - z refleksją, że jakże „Dziwny jest ten świat..."

21.01.19

W sobotę, 19 stycznia 2019 roku, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, na które Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura zaprosili przedstawicieli środowisk gospodarczych, naukowych, oświatowych, kulturalnych, reprezentantów instytucji i urzędów współpracujących z naszym samorządem.

Zaproszenie na swarzędzkie spotkanie noworoczne przyjęli m.in. poseł na Sejm RP Tadeusz Dziuba, Wicemarszałek  Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, skarbnik Powiatu Poznańskiego Renata Ciurlik i skarbnik Miasta Poznania Barbara Sajnaj, burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak, wójt Komornik Jan Broda, wójt Łubowa Andrzej Łozowski,  zastępca wójta Dopiewa Paweł Przepióra, sekretarz Gminy Kostrzyn Barbara Jaskuła, radni Rady Powiatu Poznańskiego, radni Rady Miejskiej w Swarzędzu, przedstawiciele duchowieństwa z księdzem kanonikiem Markiem Frąszczakiem, przedstawiciele świata nauki - profesorowie Bogdan Marciniec, Sławomir Rosowski i Teofil Jesionowski, poprzedni burmistrzowe Swarzędza, prezesi, dyrektorzy i właściciele swarzędzkich firm i instytucji, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Swarzędz i wielu, wielu innych.

Los chciał, że spotkanie odbywało się podczas żałoby narodowej, w dniu pogrzebu zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W skupieniu i na stojąco wysłuchano przejmującego utworu Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat", po czym zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zasłużonego samorządowca, żegnanego w tym czasie w Gdańsku i w całym kraju.

Następnie burmistrz Marian Szkudlarek złożył gościom serdeczne życzenia noworoczne i przedstawił podsumowanie ubiegłorocznych osiągnięć naszej gminy. Mówił również o planach na kolejne lata. Wystąpieniu burmistrza towarzyszyła prezentacja filmu przygotowanego przez Wydział Promocji UMiG oraz telewizję STK. Marian Szkudlarek podziękował przy okazji przedstawicielom wielkopolskich i poznańskich instytucji samorządowych oraz włodarzom sąsiednich gmin za dobrą, wzajemnie korzystną współpracę. Burmistrz podkreślał także, jak ważne, również w działalności samorządowej, jest sprzeciwianie się każdego dnia przemocy, agresji i nienawiści.

Pomyślny rozwój Swarzędza podkreślali także w swoich wystąpieniach goście. Burmistrz Szkudlarek i przewodnicząca Czachura zgodnie zaznaczali, że sukces Swarzędza polega na doskonałej współpracy władzy wykonawczej i uchwałodawczej, co umożliwia i warunkuje skuteczne osiąganie wyznaczonych celów.

Wszystkim obecnym na spotkaniu bardzo podobał się występ śpiewającej rodziny Kaczmarków, która wystąpiła z repertuarem dostosowanym do nastroju tego szczególnego wieczoru.

Do serdecznych noworocznych życzeń i podziękowań od burmistrza Mariana Szkudlarka dołączone zostały aktualne kalendarze jubileuszowe.

/mw/

fot. Aldona Młynarczak