Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędz bije rekordy: ponad 273 tys. złotych "dla dzieci małych i bez focha"!

15.01.19

Po raz kolejny stało się to, w co tak naprawdę wierzyło niewielu... Swarzędz znów pobił rekord! I to o ponad 40 tys. zł... Na dzień dzisiejszy zadeklarowana kwota wynosi 273.293,08 zł. Ostateczną poznamy za kilka tygodni, kiedy otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank.

Na tegoroczny wynik składały się następujące punkty:

1.     wolontariusze kwestujący na ulicach Miasta i Gminy Swarzędz: 123.722,44 zł

2.     licytacje: 118.397,46 zł

3.     Swarzędzki Bieg WOŚP: 14.051,24 zł

4.     loterie fantowe: 11.833,62 zł

5.     grochówka od RSP Kruszewnia: 4.643,32 zł

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Tym razem, szczęśliwym posiadaczem stał się Ireneusz Socha, który nabył serduszko za kwotę 30.000,00 zł!!!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się - podarowane Orkiestrze przez burmistrza Mariana Szkudlarka - koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego - 6.000,00 zł, Bartosza Kurka - 5.000,00 zł, KKS Lech Poznań z autografem trenera Adama Nawałki - 5.000,00 zł oraz Dawida Kownackiego - 3.000,00 zł.

Piłka z podpisami piłkarzy Lecha Poznań osiągnęła kwotę 2.500,00 zł, natomiast vouchery na doskonalenie jazdy w ośrodku szkoleniowym Bednary  łącznie przekroczyły kwotę 10 tys zł!!!

Piłki i koszulka podpisane przez Gibę, Stephana Antigę oraz Bartosza Kurka podczas 14. memoriału Arkadiusza Gołasia, który odbył się w zeszłym roku w Zalasewie,  podarowane przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji osiągnęły kwotę: 3.050,00 zł.

Zaciekły bój w licytacji vouchera od AutoSpa Garage spowodował, że firma postanowiła wykonać kolejny zabieg pielęgnacji auta dla drugiej licytującej osoby, która w zamian wpłaciła do puszki 1.000,00 zł! Brawa zarówno dla jednych i drugich!

Program imprezy obfitował w wiele innych, bardzo ciekawych momentów.

Po raz 4 wystartował swarzędzki bieg WOŚP, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Muzyczną niespodziankę, zagrzewającą uczestników biegu do walki o kolejne kilometry przygotował Piotr Langner z sekcji perkusyjnej Ośrodka Kultury

Publiczność bardzo  żywiołowo reagowała na koncerty i występy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Chóru Męskiego Akord, sekcji tanecznych i wokalnych Ośrodka Kultury, rockowy występ zespołu Revolfighter oraz gwiazdy wieczoru -  zespołu Wanda i Banda, nagradzając każdego seriami braw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie morsy. Ich wspólna kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie, na zewnątrz hali, wywołała duże uznanie.

Za przykładem Fundacji WOŚP, w tym roku, w ramach „światełka do nieba", nie odbył się pokaz sztucznych ogni ale poruszający pokaz laserowy.

Podczas imprezy funkcjonował kącik zabaw dla dzieci, w którym animatorzy z 2B Activ i Kulkids zapewnili opiekę najmłodszym, strefa gier komputerowych przygotowana przez GoodGame League cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak loterie fantowe i  grochówka przygotowana przez RSP Kruszewnię.

Mieszkańcy gminy Swarzędz po raz kolejny nie zawiedli! Wszystkim sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom oraz obsłudze technicznej, wszystkim, którzy niezawodnie zagrali w Orkiestrze serdecznie dziękujemy.

/ok/

fot. Aldona Młynarczak