Logo PR
Logo UE

Młode Liderki niepokonane

07.01.19

Trzy mecze podczas mionionego weekendu rozegrały młode koszykarki Lidera Swarzędz i odniosły trzy ważne zwycięstwa w rozgrywkach awansowych. W sobotę 5 styczniaJuniorki U18K Lidera podejmowały na hali SCSiR zespół Kormorana Sieraków. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Podopieczne trener Anny Talarczyk zaczęły bardzo nerwowo, mnożyły się straty i proste błędy i po pierwszej kwarcie przegrywały 14:23. Zespół z Kormorana jest starszy i dużo silniejszy od młodych wychowanek Lidera, ale swarzędzanki odrobiły straty już w 2 kwarcie. Lepsza obrana i szybsza gra pozwoliła wyjść na dwupunktowe prowadzenie 36:34 po pierwszej połowie. O zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta wygrana 23:7. Liderki grały szybko i pomysłowo, ale cały czas przegrywały walkę na zbiórce. Ostatecznie Lider zwyciężył 77:58, a punkty zdobywały: Plackowska 16, Piasecka 15, Żukowska 15, Urbaniak 10, Flaszak O. 9, Flaszak W. 7, Rubach 3, Kasołka 2, Krzywińska, Turek, Kaczmarek. W niedzielę o 11:00 na hali SCSiR podopieczne trener Magdaleny Dedio w lidze Młodziczek Starszych U14K podejmowały MKS MOS Konin. W Liderze gra tylko jedna zawodniczka z nominalnego rocznika 2005 Ola Szuba, reszta zawodniczek jest młodsza, ale Liderki spisały się świetnie i wygrały 69:60. Punkty zdobywały: Szuba 17, Owczarz 12, Gibki 10, Walaszek 9, Maj 8, Łuczak 4, Szramkiewicz 4, Zawieja 3, Przespolewska 2, Flaszak, Rzepka. Równie o 11:00, ale w Pile Kadetki U16K grały mecz rewanżowy z KS Basket Piła i odniosły drugie okazałe zwycięstwo wygrywając 68:34. Punkty zdobywały: Plackowska 23, Majchrzak 11, Rubach 7, Turek 6, Piasecka 5, Krzywińska 4, Sznajder 4, Kaczmarek 4, Kasołka 2, Żukowska 2, Gibki. Lider w ten weekend pozostał niepokonany