Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nagrody i wyróżnienia dla swarzędzkich sportowców

20.12.18

19 grudnia 2018 r. w swarzędzkim Ośrodku Kultury burmistrz Marian Szkudlarek kolejny raz uhonorował swarzędzkich zawodników, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami sportowymi.

Na uroczystość licznie przybyli zarówno zaproszeni zawodnicy, jak i ich najbliżsi. Obecni byli także członkowie Komisji ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych: sekretarz gminy Agata Kubacka - przewodnicząca komisji, Mateusz Matuszak - Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu oraz Agnieszka Zawada-Chmiel - radna Rady Miejskiej w Swarzędzu. Warto dodać, że w komisji opiniującej wnioski o nagrody i wyróżnienia sportowe byli również: Paweł Bocian - radny Powiatu Poznańskiego, sportowiec, pracownik Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, a także Dawid Książkiewicz - radny Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Na nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe dla nagrodzonych zawodników z budżetu Gminy Swarzędz w 2018 roku przeznaczono trzydzieści pięć tysięcy złotych. Na karnety do obiektów Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, stanowiące nagrody rzeczowe dla wyróżnionych zawodników, przeznaczono pięć tysięcy siedemset złotych. Komisja ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych pracowała na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Swarzędzu w sprawie: zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury fizycznej. Po zapoznaniu się z pięćdziesięcioma wnioskami, komisja przekazała swoje propozycje burmistrzowi, który zdecydował przyznać dwadzieścia sześć nagród finansowych (w wysokości od sześciuset do trzech tysięcy złotych) i dwadzieścia cztery wyróżnienia, związane z otrzymaniem karnetów do Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji o wartości od stu do trzystu złotych. Wszyscy zawodnicy otrzymali również wręczone przez burmistrza listy gratulacyjne.

Na koniec uroczystości burmistrz Marian Szkudlarek serdecznie podziękował sportowcom za ich olbrzymi wysiłek i liczne osiągnięcia sportowe, które służą również promocji naszego miasta. Podziękowania skierowane zostały też do rodzin i trenerów zawodników - za wsparcie w realizacji pasji oraz rozwijaniu talentów. Nie zabrakło sympatycznych życzeń świątecznych i noworocznych. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom!

W tym miejscu znajdą Państwo zarządzenie w sprawie nagrodzonych i wyróżnionych sportowców.

Szczegółowe zestawienie osiągnięć nagrodzonych sportowców znajdą Państwo TUTAJ.

Wojciech Dobczyński

fot. Teresa Radziszewska