Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ekonomistki Swarzędzkiej Jedynki laureatkami ogólnopolskiego konkursu

13.12.18

5 grudnia 2018 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego celem jest promowanie rachunkowości wśród młodzieży, zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny oraz wyróżnienie tych uczniów, którzy posiadają najszerszą wiedzę z zakresu księgowości.

W konkursie wzięły udział reprezentantki klasy czwartej Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu - w składzie: Weronika Krakowska, Marika Machowicz, Paulina Maciejewska oraz Sabine Raben.

Do udziału w pierwszym etapie (eliminacyjnym) turnieju przystąpiło 92 uczestników z 23 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Rozwiązywali test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Na podstawie jego wyników wyłoniono 18 finalistów, w gronie których znalazły się dwie uczennice Swarzędzkiej Jedynki.

W etapie finałowym uczestnicy zmagali się z zadaniami polegającymi między innymi na: dekretowaniu operacji gospodarczych, rozwiązywaniu zadań liczbowych oraz odpowiadaniu na pytania specjalistów z dziedziny rachunkowości.

Wśród osób, które przystąpiły do II etapu konkursu wyłoniono ostatecznie 10 laureatów, zdobywców największej liczby punktów. Wśród nich znalazły się reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, które odniosły sukces, plasując się wysoko na podium. Weronika Krakowska zajęła piąte miejsce, a Marika Machowicz dziesiąte. Uczennice otrzymały tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i zdobyły indeks na wybrany kierunek studiów oferowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Opiekunem naukowym, który przygotował uczennice do konkursu, była Pani Monika Nowak, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS1 w  Swarzędzu.  Laureatkom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Nowak